Iltaa.
Tässä emolevyssä:
http://www.ciao.co.uk/Matsonic_MS8137C__5410085
On nyt kiinni 512MB Dimm SDRAM 133MHz,ja pitäisi lisätä 512Mb 256Mb.
Tuolta linkistä näin tämän:
"2 ( 2 ) x memory ( 3.3 V ) - DIMM 168-PIN
2 ( 2 ) x memory ( 2.5 V ) - DIMM 184-PIN"
Eli voinko etsiä muisteja
512Mb SDRAM 133MHz 168-PIN
ja
256Mb SDRAM 133MHZ 184-PIN
Vai tuleeko tuossa ottaa jotain muutakin huomioon?
Onko näillä jännitemerkinnöillä käytännön merkitystä?
(Olen ihan tosissani kysymysten kanssa,ei ole provoa)
Sopivuus kysymys
3
415
Vastaukset
Tuo on emo, jonka omiin paikkoihinsa sopii sekä vanha SDRAM-muisti että uudempi DDR SDRAM-muisti, mutta ei molempia yhtaikaa.
Sinulla on siis yksi paikka vapaana, jonka suosittelen täyttämään mahdollisimman samanlaisella 512 MB:n muistikammalla kuin sinulla on nyt, oli se sitten DDR tahi ei.- kysyjä..
Ok,näin pelkäsinkin.Kumma vaan,että emon tiedoissa listataan muistinlisäämis maksimiksi 2Gb :/
Kiitos neuvosta. kysyjä.. kirjoitti:
Ok,näin pelkäsinkin.Kumma vaan,että emon tiedoissa listataan muistinlisäämis maksimiksi 2Gb :/
Kiitos neuvosta.Se 2 GB tarkoittaa maksimimuistia, eli sinulla pitäisi olla kaksi gigaista muistipalikkaa. Ei kannattane noin vanhalle alustalle. Kyllä se giga riittää, kunhan ei Vistaan haksahda. ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562821
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541719Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461694Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1511459- 721420
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3251308The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut181211Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m661026- 1561016
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek25985