liian puheliaat hierojat

onko hierojaa joka ei pälpättäisi koko ajan. Ei siinä ehdi renotutua kun koko ajan pitää vastailla. Kun menen hierottavaksi, haluan kuulostella kehoani ja sen kipeitä kohtia, eräällä lailla itse osallistua hierontaa, mutta kun suu käy koko ajan ei voi keskittyaä.
61936
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

hierojat taitavat olla hieman keskimääräistä puheliaampia. Mutta, jos hierojalla ei ole neuroottista pakkoa puhua, niin hänen kyllä pitäsi ottaa vinkkiä asiakkaan vaikenemisesta tai niukkasanaisista vastauksista. Eli jos et "ruoki" keskustelua ja hieroja silti pälättää, niin silloin vaihda hoitajaasi. Voit myös mainita (kohteliaasti) asiasta, sillä maksajana olet kuningas !!!

t. puhelias hieroja ilman puhumisen pakkoa

Äänestä

Samanlaisia pulputtajia jokainen.

Äänestä
  • joka ikinen ;-)

    Äänestä

Olen tässä ollut elämäni ekoja kertoja hierojalla ja ikäväkseni täytyy sanoa, että kyllä sen suu käy koko ajan. Toisella kerralla ajattelin, etten vastaa mitään ja sainkin olla lopun ajan rauhassa ja nauttia rentoutumisesta. Homman loputtua hieroja kysyi, että nukahdinko, kun en enää vastannut hänen kysymyksiinsä. Sanoin, etten nukkunut, vaan on niin vaikea vastailla ja samalla yrittää olla rennosti ja nauttia hieronnasta. Tänään olin taas samalla hierojalla ja kyllä sen naama kävi koko ajan ja tunsin välillä miten sylkikin lenteli selkääni. Jossain vaiheessa lakkasin vastaamasta hänelle, niin kyllä se siitä hetken päästä hiljeni. Mulla on vielä pari kertaa jäljellä ja ajattelin sanoa seuraavalla kerralla, että hieronnasta saa parhaimman hyödyn olemalla rennosti ja aivan hiljaa. Hieroja pälpättäköön itsekseen, jos tuntee siihen tarvetta, eikä odottelisi vastauksia asiakkalta.

Äänestä
  • Joo, kauhea akka, millä minäkin kävin hieronnassa,
    paapatti koko ajan, ihan kuin ei olisi ikinä saanut puhua kenenkään kanssa. Kyllä hierojallakin pitäisi olla hieman älliä päässä.

    Äänestä

Oletteko huomanneet onko siinä eroja, jos hieroja on ns. parturi/hieroja tai oikea hieroja, siis tässä pälpättämisessä? Mulla ei ole kokemusta, kuin parturi/hierojasta (joka on ollut aikaisemmin pelk.parturi)ja myöhemmin kurss. itelleen hierojan palvelun. Ajattelin vaan, että useimmat parturit ovat tosi suulaita ja siinä hommassa se ei pahemmin ole haitaksi asti. Mietin vaan sitä, että parturi on tottunut löpisemään asiakkaan kanssa ja jatkaa samaa hierottavan kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiljaisuus! kirjoitti:

onko hierojaa joka ei pälpättäisi koko ajan. Ei siinä ehdi renotutua kun koko ajan pitää vastailla. Kun menen hierottavaksi, haluan kuulostella kehoani ja sen kipeitä kohtia, eräällä lailla itse osallistua hierontaa, mutta kun suu käy koko ajan ei voi keskittyaä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu