Kysymys :D

Hei!!

Tässä kun istuin konneella ja luin nuita viesteä.. nii mulle tuli mieleen kysymys, että kuinka moni "epätoivinen" täällä käy?? Tai siis semmonen joka ei meinaa löytää millään sitä elämänsä oikeaa, kukaan ei tunnu oikialta.. tai tuntuu mutta kaikki tunteet tuntuu olevan yks puolisia..
Mä ainakin voisin laskea itteni näihin..
4553
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Itse en ainoastaan voisi laskea, vaan sen sijaan en voi olla laskematta. Miten voisi löytää ketään, kun ei ole mitään ideaa, kuinka voisi jotain tyttöä edes yrittää lähestyä. Sitäpaitsi olen muutenkin ihan totaalisen "nolife" ja tarkoitan sitä. Vietän joka helvetin sekunnin vapaa-ajastani kotona, vaikka toisaalta en edes tiedä, missä muualla voisin olla, kun ahdistaa jo muutenkin olla väkijoukossa.

En usko olevani ulkonäön puolesta ainakaan vastenmielinen, joten tuskin homma siihen kaatuu, mutta kaikkeen muuhun kylläkin.

Äänestä

Veikkaisin että aika moni täällä käy lukemassa juttuja ja toivomassa että itsekkin löytäisi rakkauden. Sinä olet 91 olet luultavasti juuri aloittanut uudessa koulussa, olet tyttö. Jos et kovin outo ole sinulla on vielä hyvätkin mahdollisuudet löytää joku. Kuinka syvällinen sitä ei voi sanoa kukaan.

Itse taas olen sellainen vähän erinlainen tyyppi(ehkä) että ei löydy minulle sopivia tyttöjä helposti =)

Äänestä

Itse erosin jonkun aikaa sitten melko pitkäaikaisesta poikaystävästä ja tuntuu siltä et nyt kun vähän jo kaipais sitä turvallisuuden ja läheisyyden tunnetta, niin ettei ketään tunnu löytyvän. ulkonäkö on monelle pojalle nykyään tosi tärkee, ketä silmälasipäinen,pienistä iho-ongelmista kärsivä vois enää löytää? Se oli oikeeta rakkautta, ainakin multa sillon. Mutta jaa-a..

Äänestä

Mulla on ihastus ja olen saanu vastakaikua.. :D toisaalta en kylläkään haluaisi seurustella ym. haluan vain joskun ihanan ihmisen lähelleni..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


...Tyttö 1991.. kirjoitti:

Hei!!

Tässä kun istuin konneella ja luin nuita viesteä.. nii mulle tuli mieleen kysymys, että kuinka moni "epätoivinen" täällä käy?? Tai siis semmonen joka ei meinaa löytää millään sitä elämänsä oikeaa, kukaan ei tunnu oikialta.. tai tuntuu mutta kaikki tunteet tuntuu olevan yks puolisia..
Mä ainakin voisin laskea itteni näihin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu