Joulurahan verotusprosentti

Eikö niin, että tuosta joulurahasta menee veroa enemmän kuin normaalista palkasta koska on lisätulo? Eli käteen jää 126 €.
6508
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

..jos on vuosituloraha

Äänestä
  • On sitä tapahtnut ennenkin, että työnantaja maksaa sen niin, että tulosta menee lisäprosentin mukaan. Näin oli ainkin yhden korotuksen kanssa en vaan enää muista mikä se oli.

    Äänestä

käteen jää vain "pienen kinkun" hinta ja senkin joudut kyllä itse paistamaan !

Äänestä
  • 500€ aina joulurahaa ja ohi verokirjan tietenkin,koska tulee lahjakirjalla ja noin pienestä ei mene veroja:=)

    Äänestä

  • meillä pikkufirnassa kirjoitti:

    500€ aina joulurahaa ja ohi verokirjan tietenkin,koska tulee lahjakirjalla ja noin pienestä ei mene veroja:=)

    valehtele vielä lisää!

    Äänestä

vuosiansio rajoista !!, jos et satu sitä vielä tietämään , niin meillä on ollut jo vuosia kumu-
latiivinen verotus

Äänestä

Kommentoi aloitusta


47% kirjoitti:

Eikö niin, että tuosta joulurahasta menee veroa enemmän kuin normaalista palkasta koska on lisätulo? Eli käteen jää 126 €.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu