tänäänkin...

tänäänkin tapasin
usko tai älä ihan totta
pienen pippurisen - ilon

läheltä sen näin
kasvotusten aivan

lapsen nauravat silmät

katsoin ja vain kuuntelin
miten hän minulle kertoi
näytti kauniin viivan
paperille oli piirtänyt - ihan itse.
2129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miten tämä on jäänyt minulta aiemmin näkemättä..?

Höh !

Pieni pippurinen ilo - arvaa että tästä tuli hyvä mieli =)

Äänestä
  • Vaan sinulta tuo runon tekeminen
    näkyy onnistuvan...
    Pikkulapset ovat mukavia runon aiheita
    ja terveisiä myös mustalle kissalle....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maissi55 kirjoitti:

tänäänkin tapasin
usko tai älä ihan totta
pienen pippurisen - ilon

läheltä sen näin
kasvotusten aivan

lapsen nauravat silmät

katsoin ja vain kuuntelin
miten hän minulle kertoi
näytti kauniin viivan
paperille oli piirtänyt - ihan itse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu