silmätulehdus

7kk ikäisellä taitaa olla silmätulehdus. pitääkö viedä neuvolaan vaiko ihan lääkäriin????
2268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Me saatiin neuvolasta resepti silmätippoihin, kun epäiltiin silmätulehdusta. Tosin resepti jäi käyttämättä kun oireet hävis päivän aikana. Oli tosin itkenyt koko edellisen yön, ehkä keltainen rähmä johtu siitä.

Äänestä

Meillä on tytöllä ollut kahesti silmätulehdus ja lääkäriin on passitettu. Sieltä sitten saapi reseptin. Ei sen kans kuitenkaan kiire ole, voit ensin kokeilla puhdistaa keitetyllä vedellä ja jos ei parissa päivässä sillä lähde niin sit tippoja hakemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lääkäriinkö? kirjoitti:

7kk ikäisellä taitaa olla silmätulehdus. pitääkö viedä neuvolaan vaiko ihan lääkäriin????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu