Osaako kukaan sanoa mitä maksaa viiteen isoon ikkunaan sälekahtimet asennettuna?
Mittoja en ole ottanut, mutta jonkinlainen arvio olisi kiva saada, ennen kuin edes rupeaa mittaamaan.
Mittoja en ole ottanut, mutta jonkinlainen arvio olisi kiva saada, ennen kuin edes rupeaa mittaamaan.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sälekaihtimet myydään neliöhinnalla, joten pakkohan sun on eka mitata ne ikkunat tai pyydä jostain liikkeestä ilmainen mittaus, kuten jotkut liikkeet mainostavat. Tulevat mittaamaan sun ikkunat ilmatteex ja lupaat vain harkita asiaa !!
... 800 €
ja otettiin edullisin: 4 huonetta, joista olohuoneessa iso ikkuna ja muissa pienemmät. kaikissa myös tuuletusikkunaan tulee kaihdin, ja lisäksi parvekkeen oveen - siis yhdeksän kaihdinta, hintaa 270 euroa asennettuna ikkunoiden väliin. kaikki tarjoukset oli 270 ja 370 euron välissä. mittasin sähköpostitarjouspyyntööni kaikkien ikkunoiden valoaukot, ja setä kävi vielä tarkistusmittaamassa.
pystyy asentamaan, saat viisi kohtalaisen kokoista kaihdinta 150- 190 eurolla.
Kiitos näistä neuvoista. Kun mulla ei ollut mitään hajua että maksaako ne 100€ vai 1000€? :)
Tottakai ikkunat mitataan ennen asennusta/ palvelun tilaamista :)
asennettuna 4:n ikkunaan joista 2 oli tosi suuria ja maksoi 220€. Hinta varmasti halvempi koska itse mittasin ja asentajalta jäi näin yksi keikka tekemättä. Niin ja olivat alumiinin väriset eli ei perusväriä..
Hyvät ovat olleet ja paikka oli Auran ST team tai jotain varsinais-suomessa..
niin tulikohan ihan muistista, vai maksaako kys. yritys palkkasi :)
Maanantaina asentaja kävi laittamassa mutsille neljä kaihdinta yht. n. 4,5 m2.
Maksoi tasan 200 euroo - asennettuna!
Toimittaja ei ollut Auran... joku. Paikka on 500 km:n päässä Turusta.