orb kuvan hautausmaan läheltä otan muutenkin kuvia haamuista sun muista paranormaaleista ilmiöista jos joku haluu nähä näitä kuvia tai videoita pistää vaan sähköpostia osoitteeseen [email protected] käyn joka viikko ottamassa tämmösiä kuvia yksin jos joku haluu auttaa mua niin lähde mukaan asun jväskylässä voitas vaikka perustaa joku paranormaalit tutkijat ryhmä
mää sain
haamu kuvaaja
8610
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mikset heitä kuvias nettiin!.
http://photobucket.com/
Tuonne kun talletat niin saat linkitettyy kuvas tänne.
Ekana joudut tietenkin liittymään.
Heitä kärrynpyörää-.-.
T:Z.
jyväskylän hautuumaillehan sijoitettiin turvakamerat kattamaan lähes koko tienoon. Ne videot sisältää varmaan vaikka mitä mystistä :P Miksi seurakunta salailee kyseisiä videoita :P
oikeassa niitä videoita ei pitäisi salailla
www.kuvaboxi.fi
ei maksa mitään!
eihän nyt mikään yritys tai seurakunta ihan omatoimisesti turvakameranauhojaan rupea julkisuuteen pistämään... kauhia turha urakkahan siinä on...
jos kiinnostavat, luulisin että niitä vois saaha pyytämällä, jos nyt hautuumaa nauhojaan edes säilyttää..
idea olikin siinä että jos niissä nauhoissa koskaan mitään yliluonnollista näkyisi niin tokihan siitä kerrottas ja isoin otsikoin. Mutta kun ei mitään ihmeellistä näy niin se on voi voi. Seurakunnan tai kenenkään muun intressi ei ole kaiken maailman pikselimössöjä kummituksiksi julistaa.
Mikä urakka siinä olisi? Digitaalista materiaaliahan voi lähettää vaikka suoraan nettiin. Eli ei mikään iso urakka olisi. Se että ilmaiseksi alkais onkin jo toinen asia, mutta tälläkin palstalla varmasti löytyy innokkaita katselijoita katselemaan jyväskylän hautausmaata maksua vastaan ruudun välityksellä ja mörköjä bongailemaan. Hautausmaa on kyllä hieno.
Eli yksinkertaisesti sanottuna, kun ei mörköjä ole siellä hautuumaalla, tai ylipäätänsä missään niin ei niitä esitellä.
öäh, juu en minäkään siellä mitään mörköjä usko olevan... Ihmettelin vain että mitä tääl höpistään siitä että hautuumaan turvakameranauhoja jotenkin 'salailtaisiin', kun tuskin minkään firman käytäntöön kuuluu turvakameranauhojen levittäminen pyytämättä..
Ja urakasta, turvakameroista nauhoja tulee 24/7, youtubeenko niitä uploudaisi? Tietysti joku suora webcam hautuumalta voisi olla kiva... Tosin tuskinpa mikään seurakunta kotisivulleen mitään 'suoraa kuvaa meidän hautausmaalta' hommaa laittaisi..
samat sävelethän ne oli edellisenkin viestissä. Mitä sä niitä uudelleen horiset?