22.12.2006 oli lehdissä uutinen:
" US-dollarin kurssin alenemisesta johtuen Aurinkomatkat palauttaa Yleisten valmismatkaehtojen kohdan 10.2. mukaisesti osalle asiakkaistaan kurssimuutoksen johdosta hotellihinnan erotuksen.
Kurssimuutos koskee Dominikaaniseen tasavaltaan, Meksikoon, Panamaan ja Vietnamiin suuntautuvia matkoja, joissa Aurinkomatkat on tehnyt hotellisopimukset dollareissa.
Palautus koskee niitä hotelleja, joissa kurssimuutoksen vaikutus on yli 2 prosenttia matkan kokonaishinnasta"
Mikähän mahtaa olla tilanne nyt? Ainakin dollarin kurssi on alentunut.
Vaikuttaako
heikko dollari
1
606
Vastaukset
- Panama
Soitin marraskuun alussa Aurinkomatkoille ja kysyin samaa asiaa. Sanoivat ettei vaikuta ainakaan joulun lähtöön. Hinta tarkistetaan 6 viikkoa ennen lähtöä. Soitin sinne 6,5 viikkoa ennen joten tuskin tulee palautuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501577
- 621532
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101108- 60911
- 49884
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556