pojat hei?

jokku.

No mun on vain pakko saada tietää, mitä ihmiset ajattelee minusta nyt.

Elikkäs olin vielä puolivuotta sitten ns kiltti tyttö, kaikin puolin. Olen sitä yhä, mutta moni asia on muuttunut. En ensinnäkään ole enää neitsyt (en todellakaan!). Olen harrastanut seksia useamman tuntemattoman pojan kanssa. Jostainhan mun sitä läheisyyttä oli saatava, joten hain sitä sit seksin avulla, ja se kyllä toimiikin. Samalla huomaan että sosiaaliset taitoni ovat kehittyneet, koska olen joutunut puhumaan näiden poikien kanssa kasvotusten. Vaikka olen yhä se hiljainen, en ole saanut vieläkään kavereita, niin huomaan silti olevani rohkeampi kuin ennen. Minua ei enää ahdista ihmisten seura niin paljon ja olen hieman puheliaampi.

Ainoa asia mikä mua vaivaa, on todellakin se, että minua kai pidetään nyt sitten horona (tosin kukaan ei tiedä, että olen harrastanut näitä irtosuhteita, joten ei se mikään semmonen ''yleinen'' tieto ole). En koskaan (nyt nuorena siis) tule saamaan sitä ''unelmien poikaa'' itselleni, koska sellaiset mistä pidän, ovat sellaisia hiljaisia ja uljoja ja tuskin kokeneet paljon mitään tyttöjen kanssa. He eivät ymmärrettävästi halua ketään minunlaistani tyttöä, joka on jakanut monellekkin ihmiselle.
Voisin kuvitella, että muuten voisin olla ihan kelpo tyttö jollekkin..Aattelin vaan, että tässäkö tää sit oli...Enkö todellakaan kelpaa enää kellekkään sellaiselle minkä minä kepuuttaisin?

Vaikka en niinkään pidä irtosuhteista, siis ajatuksena, ne ovat kuitenkin tottakai tosi nautinnollisia kokemuksia :D ilman muuta :D ..mutta haluaisin seurustella oikeasti, en mitään pelkkiä lyhyitä seksisuhteita. Mutta mistä mä ees löytäisin semmosen pojan, jolle kelpaisin? Kaikki semmoset ''kokeneemmat'' pojat on ihan liian pelimiehiä mulle, mutta sitten kaikki kiltit naapurinpojat on liian kokemattomia, eivätkä kelpuuttaisi mua. Eipä taida nuorisosta löytyä semmosta kilttiä ja uskollista poikaa, joka olis kokenutkin paljon, mutta haluais todella seurustella..tai eihän sillä kokemuksella ole mitään väliä, mutta kukaan kokematon tuskin haluaisi minua. :/

et tämmöstä. Ikää mulla on vähän, mutta ihan tarpeeksi.

11

1098

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -.-

      Ensin pidetään näitä "avointen ovien päiviä" ja sitten tullaan tänne kyselemään, mitä ihmiset siitä ajattelee.

      Harva poika haluaa oikeasti seurustella tuollaisen jakorasian kanssa.

    • ..........

      No huorahan sinä olet. Voi sitä raukkaa, joka erehtyy kanssasi seurustelemaan ja sitten saa tietää asiasta.

      Ja kiltit ja kokeneet pojat ovat kilttien tyttöjen kanssa ja pysyvät heidän kanssaan.

    • nuoripoikuli

      En minä ainakan tunne ketään poikaa joka välttäis "jakorasioita", tai sit kyseessä on joku erityisen vajakki yksilö. Ja muutenkin ei pitäis tuntea mitään syyllisyyttä siitä, että nauttii seksistä, oli se sit tutun tai tuntemattoman kanssa. En osaa selittää ollenkaan et mistä johtuu että kovaäänisimmät nuoret nykyään tuntuvat epäarvostavan irtosuhteita ja suorastaan tekee siitä fobian. Ehkä se on joku seurakuntanuorijuttu tai pelko tulla "huoraksi". Älytöntä.

      • jth9pjh

        panisin, mutta en ottas tyttökaveriks mistää hinnasta...


      • lolleddd..
        jth9pjh kirjoitti:

        panisin, mutta en ottas tyttökaveriks mistää hinnasta...

        Vittu te pojat olette ääliöitä, ahhaha. Pojat voivat siis panna niin paljon kun huvittaa, mutta tytöt eivät? Teidät pojat pitäs kaikki laittaa kiikkuun, saatana. On se nyt niin hirveää kun joku on munansa työntänyt tyttöystävääsi ennen sinua. Ja luuletteko että meistä on niin helvetin kiva kuulla kun teidän munanne on käynyt monen huoran pillussa ja perseessä. Pojat kyl voisin unohtaa tästä lähin kokonaan, olleksi olen bi- seksuaali, sääliksi vain käy heteronaisia, jotka joutuvat miehiin tyytymään.


    • Jomppelii

      Minä en ainakaa saa siitä mitään niksejä siitä vaikka oletkin ollut yhdynnässä monien kanssa.Ehkä se on keino vapautua todellisuuden tunteesta tilaan jossa saa vain nauttia.Ymmärrettäväähän sen pitäisi olla tytöilläkin vaikka itse olen poika ja siitä ei pitäisi tuomita jos harrastaa irtosuhteita oli sitten nainen,mies.Minä en ainakaan tule tuomitsemaan sinua sen perusteella ja nämä miehet ketkä niin tekee eivät ansaitse sinua.Nämä pojat joihin osoitat kiinnostusta mene vain rohkeasti puhumaan niille ja kertomaan tunteistasi annan sellaisen vinkin josset ole varma siitä niin älä hyppää ensimmäisenä sänkyyn.Nyt sitä itseluottamusta kehiin, tulet varmasti löytämään jonkun ihanan pojan aikanaan.Olet vain asialla ja pois tollaiset ajattelutavat että et kelpaisi kellekkään.Minun mielestäni kokemuksella ei ole väliä,ite en ole vielä seksiä harrastanut.Mielestäni asia on ihan okei jos tyttö sanoo harrastaneensa seksiä aikaisemmin,olisin siitä iloinen.Sanon sen noin kun itekkin ajattelen samalla tavalla enkä haluaisi kelleekkään mulle tätä samaista tunnetta koska se ei ole kiva tunne. Anyway.En nyt tiedä sainko puettua kaikkia ajatuksia sanoiksi mitä sun teksti toi mieleen, mutta jos kaipaat juttuseuraa lisää [email protected] .

    • En kyllä ihan ole samaa mieltä siitä, että "kokenut" tyttö ei kelpaisi hiljaisille ja ujoille, siis kokemattomille, pojille. Luulisin, että ongelma on pikemminkin päinvastainen: kokematon poika ei yleensä kelpaa kokeneemmalle tytölle ja jos tällainen tyttö lähestyy tällaistaa poikaa, poika alkaa epäillä, että "riittääkö" hän tuollaiselle tytölle. Kannattaa muistaa, että hiljaisuus ja ujous ovat ihmisessä ominaisuuksia, joihin on todella vaikea itse vaikuttaa ja siten ne ovat vain luonteenpiirteitä, joista ei välttämättä voi päätellä mitään muuta kyseisen henkilön kiinnostuksenkohteista. Ujokin voisi haluta tehdä samoja asioita kuin rohkeammat, mutta hän ei välttämättä uskalla lähestyä toisia ihmisiä yhtä helposti.

      • Poikaysiysiysiysi

        Lähetäänpä tästä: Minä vuonna olet syntynyt ja missä päin Suomea asut?


      • vesinokkaeläin...
        Poikaysiysiysiysi kirjoitti:

        Lähetäänpä tästä: Minä vuonna olet syntynyt ja missä päin Suomea asut?

        -88, Vantaa


    • --kukkuu.

      Jos kukaan ei tiedä sinun irtosuhteistasi, miksi pojankaan pitäisi tietää niistä? Sehän on oma asia, millaista seksielämää viettää, joten jos sinusta tuntuu että joku hiljainen poika ei tykkäisi sinun jakotaipumuksistasi, niin ei hänen myöskään tarvitse tietää. Voithan sanoa, että sinulla on ollu poikaystävä ja siksi olet kokenut. Älä lannistu!

    • No uskoisin että suurinosa näistä hiljaisista ujoista pojista olisi voinut toimia samoin ehkä itsekkin olisin. Mutta pojille/miehille seksiseuran saanti on niin paljon vaikeampaa että uskoisin että ei se ujo ja hiljainen sitä useimmiten saa aikaiseksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      365
      12317
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5387
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      212
      3918
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      196
      2588
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1972
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1824
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      880
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      842
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      762
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      716
    Aihe