Kärcher DS 5500 ..

Muutamissa allaolevissa viestikejtuissa viitattu otsikon imuriin, kun puhuttu allergia imureista. En kuitenkaan ole huomannut käyttäjien kommentteja imurista.
Millainen imuri käytännössä? Hyla imuria moitittu äänekkääksi, mites Kärcher? Kärcherissäkään ei tehon säätömahdollisuutta. Vaihtoehtoina Mielen hepa-suodattimella varustettu malli taikka tämä Kärcher!
2663
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei tuo Kärcher kovin käytännöllinen ole ja ainakin sen lattia/mattosuulake on huono. Lisäksi imuri täytyy säilyttää avonaisena, koska muuten kosteus imurista ei pääse haihtumaan. Myös kuraisen puuron kaataminen on ikävämpää joka imurointikerta kuin täysinäisen pussin vaihto muutaman kerran vuodessa.

Eikä tuo pöly kaikki jää siihen veteen vaa tulee hienona sumuna poistoilmassa. Ainakin kallissa Rainbowssa oli tämä ongelma. Miele on saanu hepaluokituksen koko laitteelle eikä ilma tule kuin suodattimien läpi ulos. Allergisen paras vaihtoehto ehdottomasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pölyimuri kirjoitti:

Muutamissa allaolevissa viestikejtuissa viitattu otsikon imuriin, kun puhuttu allergia imureista. En kuitenkaan ole huomannut käyttäjien kommentteja imurista.
Millainen imuri käytännössä? Hyla imuria moitittu äänekkääksi, mites Kärcher? Kärcherissäkään ei tehon säätömahdollisuutta. Vaihtoehtoina Mielen hepa-suodattimella varustettu malli taikka tämä Kärcher!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu