Onko kokemuksia kuinka nopsaan N95 tullut elisalta??? Luvattiin viikossa, mutta ei ole vielä näkyny.Kohta menny kaksi viikkoa...
Kytky(Elisa) N95
6
1882
Vastaukset
- bebetzu
Itse tilasin 2½ viikkoa sitten, eikä ole vielä kuulunut mitään. Taitaa olla ruuhkaa niin kuin kaikissa muissakin Elisan jutuissa.
- tilaatte Elisalta
Itse tilasin vuosi sitten Saunalahdelta ja tuli viikossa!
- 2/3 maksettu
tilaatte Elisalta kirjoitti:
Itse tilasin vuosi sitten Saunalahdelta ja tuli viikossa!
aikanaan mulle soitti soneran puhelinmyyjä, se lupas puhelimen viikon päästä. En ottanut... mutta samaan aikaan muualla tilattiin sellainen ja se tuli 6pv:ssä.
se vaan, että se puhelinmyynti tai itse postitse tilattu tapa on kallis... siinä sit maksetaan kaikenmaailman postikuluja ja liittymien avauskuluja yms.
Kuulun yhdeltä kaverilta, että soneran paikallisen myyjän valtaa on vapauttaa kaikista tälläisistä... ja niin kävi, että kun menin operaattorin liikeeseen, niin myyjä oli huomaammattani ottanut ne avausmaksut pois... eli maksoin vain sen euron.
Säästin 8 euroa joka olis mennyt postikuluihin, ja 3,50 euroa siitä liittymäkortin vaihdosta.
En ymmärrä jos on pakko yleensä ottaa koko kytkyä, nii miksi se pitää sit postitse tilata ja maksaa kalliisti. Tämä sama koskee kaikkia operaattoreita, eli ei soneran esimerkki ole yhtää väärässä paikassa
- Heppuligeeko
Eli mulle tarjottiin puhelinta viime keskiviikkona ja päätin tilata, tänään tuli postissa..
- 2-3kk
Olin ihan ihmeissäni kun tuli loppujenlopuks postista, että mikä tää nyt on. Juttu on valitettavan tosi. Hauskempaa siitä tekee viellä että kun elisa sitten sulki edellisen liittymäni kun otin tämän uuden puhelimen mukana tulleen käyttöön, ja ei saanutkaan avattua sitä. Meni 3 viikkoa ennenkun liittmä avattiin, vetosivat teknisiin ongelmiin, ne samat mitä laskutuksessa. Sen jälkeen 2viikkoa että saivat datapaketi aktivoitua, tässä välissä kävin sitä kyselemässä, olivat kuulemma unohtaneet vain laittaa rastin johonkin ruutuun.
Rekalmoin koko tapauksesta, mielestäni kaikki tämä oli kohtuutonta. Reklamaation vastausaika 3 viikkoa, ja sen jälkeen alkoi käsittelyaika, joka kesti 6 viikkoa ;).
Lopputulema? Elisa vetosi teknisiin ongelmiinsa, mitään reklamaatio oikeutta heidän mielestään ei ole :) :)
tämä kaikki tapahtuiloppukeväästä/alku kesästä. Yhtään laskua ei ole muuten viellä tullut, siinäsuhteessa en lukemani perusteella olekkaan mitenkään yksin.
TErvetuloa iloiseen joukkoomme, iloisia yllätyksiä on ihan vrmasti luvassa.
T: Kytkykauppavanki (viellä) - Miksu..
2 päivässä tuli saunalahdelta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie766775Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346503Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806292Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644092Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532492Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62399Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant462138Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1381501- 141462
- 1961212