pitänee paikkansa. Nyt kun poliisi oli laittanut automaattikameroita lisää, niin ylinopeutta ajaneista 80% oli naisia.Lähde tänään kainuun radio.Oma kommentti, voihan olla että he ihmetteli mitähän linnunpönttöjä ovat tienviereen laittaneet.
Sanonta naiset parempia
autoilijoita
3343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Parempi ja nopeampihan ei ole synonyymeja?
Itse olen mies -luullakseni- ja ajan aina (siis aina) ylinopeutta. Ylennsä jaloissa pyörivät pienikokoiset ja epävarmat naisenpuolet.
Silleen se on
Miksi vastata jos tärkintä on kielioppi?
juuri sitä ihmettelin ajaessani, miksi ne olivat laittaneet niitä linnunpönttöjä, kun kuovitkin ovat jo lennelleet etelään ja salitintithän eivät majaile tolpanpäässä vaan mieluummin pöytien alla.
Jos olisin tiennyt, että siellä töröttää kameroita, olisin käynyt kampaajalla ja hymyillyt kaiken aikaa ajaessani ja sitten tietenkin vilkuttanut kameran kohdalla.
Polliisille kauheesti terveisiä, älä ole vihainen.