prosessorin

irroitus..

pitäis vaihtaa prosessori ja vähän mietityttää kun amatöörinä sitä teen ja katsonut&lukenut että siili voipi olla tiukassa prossussa kiinni niin kysymys kuuluukin että miten sen saa varovasti irti siitä?voiko siiliä esim pyöritellä ja taivutella?

2

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdfsdfdsf

      Eipä se tiukassa kyllä ole. Otat vaan reunoista kiini ja nostat suoraan ylöspäin , et todellakaan pyörittele / vääntele sitä prosessoria mitenkään´.

      • Erkko!

        Kyllä mulla vaan on jäänyt jopa niin kovaa kiinni, että prossu lähtee kannasta samalla, kun jäähdytintä nostaa.

        Silloin ei saa vääntää prossua väkisin ylös vaan liu'uttaa se jäähdyttimen reunalta ulos. Joskus olen jutunut pitämään jäähystä kiinni ja painamaan prosessoria pöydänkulmaa vasten.

        Noissa tilanteissa kannattaa olla erittäin varovainen ettei väännä prossua, koska voi räsähtää rikki.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3103
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      60
      2834
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2395
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2208
    5. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      60
      2043
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      2016
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1606
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1567
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1410
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      35
      1408
    Aihe