naapuri teinit

mitäs mieltä olette kun naapurin teini pojilla on tälläinen rytmi, että puoliltaöin nukkumaan ja aamulla heräävät siinä ysin-kympin aikoihin.

onko se hyvä rytmi? eivät ole töissä eivätkä opiskele
6900
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

eikö sulla isompia murheita elämässä ole kuin vahtia nuorten ihmisten elämää?

Kaikki kun niitä töitäkään eivät saa tänä päivänä ilman suhteita ta kokemusta. Ja voihan olla että elelevät vapaaherroina, ovat voittaneet rahaa tai perineet ymv. Ei tosiaan kuulu sulle kenenkään rytmit ja työnteot tai tekemättä jättämiset.

Niin ja itse olen 55v nainen joka tämän kirjoitti sulle herttuatarr. Mieti sitä.

Äänestä
  • (en yhdellä enkä kahdella ärrällä), mut mitäs miettimistä tossa sun iässä on???
    ei tuu muuta mieleen, kuin että ehtoopuoli häämöttää.

    Äänestä

  • ASIAA!

    Äänestä

Niinku entäs jos se teini on lukemassa vaikka ylioppilaskirjotuksiin tai pääsykokeisiin, eikä ny tällä hetkellä ole muuten koulussa (vielä)?

sillon tuo rytmi on mitä loistavin!
ja mitä hel vett iä se sulle KUULUU?????

tällä "teinillä" on sama tilanne. ylppäreihin luetaan etäopiskelun ohella KOTONA :o kuin myös pääsykokeisiin jotka ovat myös keväällä.

Äänestä

Ihan normaaliahan tuo on. Kohta jammut kuitekin kasvavat aikuisten kirjoihin, vuokraavat oman pikku kotosen itselleen ja rytmi hiukan muuttuu.. Perjantaina viinakauppaan, kunnon pohjat ja baanalle, kotiin viideltä aamulla ystävät mukana. Pikaruoan jämät pihalle ja rappuun, ovien paiskomista, lirinää, lorinaa ja kirkumista. Markettistereo huutamaan ja kimppasuihkuun koko porukka. Sama uusiksi lauantaina. Ihqun kivaa! Rento ja kaupunkilainen tunnelma teidänkin taloyhtiöönne! Jollet kestä, muuta maalle, duud!

t. paha haltiatarr

Äänestä

Noin minäkin usein teen, enkä ole teini.:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


herttuatarr kirjoitti:

mitäs mieltä olette kun naapurin teini pojilla on tälläinen rytmi, että puoliltaöin nukkumaan ja aamulla heräävät siinä ysin-kympin aikoihin.

onko se hyvä rytmi? eivät ole töissä eivätkä opiskele

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu