Tämä on niin epäreilua, oireet ovat kuin olisi raskaana mutta testi näyttää negaa vaikka menkat 6pv myöhässä..=,(..olkaa onnellisia joilla tulee plussa..tämä on tosi turhauttavaa ja masentavaa..tulisi edes menkat mutta kun ei..joutuu kestää näitä oireita ja sit on olo kuin olisi pieniin päin..taitaa olla nämä tuntemukset jo korvien välissä kun niin paljon toivoo vauvaa..onko muilla samoja fiiliksiä?
taas nega=(
taas jouduin pettymään..
3459
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eli mulla menkat jo parisen viikkoa myöhässä. Negailu senkun jatkuu, mutta ylläriplussa tuli..MUTTA väärään testiin (ovistesti). Kävin myös labran pissatestissä mutta negaa sekin. Joten eikai se auta kun alkaa niiden halavatun menkkojen ootteluun!!>:( . Ihmetyttää pikkasen ku ennen tätä kierto on ollu kellontarkka. Nyt kun oireet passais just raskauteen niin ei siltikään, ei edes näiden myöhästen menkkojen puolesta!. Terkkari käski ootella vielä viikon ja sitten jossei vieläkään mitään niin suoraan vaan lekuriin. Voi, että tämä on niin hermoja raastavaa hommaa!! On varmaan eka kerta ku toivon menkkojen alkavan. Olisivat edes perkeleet alkaneet ajallaan jos ja kun kerta kuitenkin tulee!!!!
Tämmönen menkkojen venailu ei ole yhtään mukavaa..minullakin menkat aina ajallaan,mutta ei nyt..mutta enpä ole raskaanakaan..tällainen vetää hermot kireelle...varasinkin itselleni ajan yksityiselle..koska tähän terveyskeskukseen ei aikoja saa koska tämä ei ole kiireellinen:/ jotain häikkää on oltava jos ei plussaa tule ja menkkoja vaan venaillaan..
Juu, eipä tämä oottaminen oo mitään mielipuuhaa mutta kun nyt ei muukaa auta niin pakkohan se on! Ja kun kaikenlisäksi tuntuu,ettei kukaan ota tosissaan tätä lukuunottamatta avokkia. Vaan eipä tuota itekkään enää laske sen varaan jotta olis raskaana ku ei kerta testitkään sitä plussaa näytä. Ite en kehtaa edes sinne veritestiin pyytää ku kieroon kai ne kattoo jo,että "eikö toi usko millään".