retki

vinkkejä

Retkistä sen verran: itse oltiin jeeppisafarilla ja snorklausretkellä, molemmat mahtavia reissuja. Safarilla näkee hyvin lähes koko saaren, ja snorklausretki Los Frailles saaristoon on myös näkemisen arvoinen.

Mikäli mieli tekee Isla Cochelle niin kannattaa varata HYVISSÄ ajoin, ne retket täyttyvät nopeasti. Itse emme mahtuneet mukaan, mutta kuulemma mahtava paikka myös.

Finmmatkojen kautta kortilla maksu menee sitten oikean bolivar kurssin mukaan, mutta kun vaihdatte "ei virallisesti" ja ostatte retket paikallisilta käteisellä niin n. puolet halvemmalla pääsette.

Itse törmäsimme Playa el Aquan rannalla mieheen nimeltä Alfredo Lopez, jonka kautta ostimme retket ja homma toimi todella hyvin. On muuten huumorimiehiä... Auto haki hotellin aulasta aamulla ja illalla toi takaisin aulaan.

Suosikaa hotellin edessä olevia takseja, ne ovat tehneet hotellin kanssa sopimuksen, joten ovat luotettavia ja samanhintaisia kuin muutin taksit, ja siistejä ja luotettavia.

0

385

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

        ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
        Maailman menoa
        145
        4075
      2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

        Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
        Suomalaiset julkkikset
        64
        3760
      3. Muistan vuosikymmenten takaa

        Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
        Ikävä
        12
        3024
      4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

        Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
        Maailman menoa
        123
        2628
      5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

        Tai muuten huonokuntoinen...
        Ikävä
        179
        2306
      6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

        Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
        Työpaikat
        32
        1594
      7. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

        SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
        Maailman menoa
        49
        1457
      8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

        Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
        Ikävä
        54
        1282
      9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

        71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
        Terveys
        16
        1080
      10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

        Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
        Ikävä
        113
        1070
      Aihe