Lampun maalaus?

Mulla ei tuo valaistus sovi ollenkaan huoneeseen, ja mietin voisiko lampun suojakuvun maalata jotenkin punaiseksi?
mikä maali siihen kävisi että kestää?
spraymaali varmaan lohkeaa päivän sisällä?
12737
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

lämpiää käytön aikana, eli miten lähellä kupu on lamppua?

Pönttö uunissa käytettiin kesällä Empireä.

Spreynä saa lämpöä kestävää maalia, ainakin autovaraosaliikkeestä, tiedä sitten löytyykö punaisena.

Mitä materiaalia se kupu muuten on?

Yksi vaihtoehto on se, että ostaa uuden lampun, kun ensin katsoo mitä hintaa tuo sprey/maali vaatii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miettijä.. kirjoitti:

Mulla ei tuo valaistus sovi ollenkaan huoneeseen, ja mietin voisiko lampun suojakuvun maalata jotenkin punaiseksi?
mikä maali siihen kävisi että kestää?
spraymaali varmaan lohkeaa päivän sisällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu