rypsiöljyä

Onko kenenkään muun vauvalle määrätty rypsiöljyä, että paino nousis paremmin? Oliko apua? Söikö ruokaa vai maistuiko öljy häiritsevästi ruuassa? Mun poika pieni, 69 cm ja 7300g ja ikää kuitenki jo 9,5kk kohta.
1249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Heippa! :)meille määrättiin että laitetaan rypsiöljjyä vauvan ruoan sekaan kun poika oli 7kk ja silloin lapsi ei huomannut eroa yhtään enkä kyl itsekkään :)ja sekin johtui siitä kun poika liikkui niin paljon niin syöminen jäi pikkasen vähemmälle..nyt 10kk ja neuvola viimeks oli 4.10 ja silloin oli 7980g ja 73cm ja seuraavaks neuvola vasta 13.12 kun aikasemmin ei tartte mennä.sulla aika pienikokoinen vaavi mutta jokanen on erilainen ja syö miten syö.kantsii kokeilla öljyä,toivottavasti maistuu,laitoin itse aika reilusti silloin kyllä ;)onnea kokeiluun!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vauvalle kirjoitti:

Onko kenenkään muun vauvalle määrätty rypsiöljyä, että paino nousis paremmin? Oliko apua? Söikö ruokaa vai maistuiko öljy häiritsevästi ruuassa? Mun poika pieni, 69 cm ja 7300g ja ikää kuitenki jo 9,5kk kohta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu