Miksi ainoastaan Jarkolta tiedusteltiin ennakkoon mitä mieltä hän on todistusten arvosanoista???? Ja millä perusteella Jarkko sai arvosanoiksi käyttäytymisestä 6 sekä huolellisuudesta 6??? Ja miksi Riitta sai tiedoistaan kiitettävät arvosanat kun ei oikeasti tiennyt paskaakaan muista asukkaista esitetyistä kysymyksistä??? TÖRKEÄÄ MIELIVALTAISTA MANIPULOINTIA TUOTANNON PUOLELTA!!! Haluan että tuotantotiimi vastaa tähän viestiin jotta kaikki voivat sen tältä sivulta lukea!!! Ja sen voin sanoa että tähän loppui minun BB:n seuraaminen, en viitsi katsoa tällaista paskaa!!!!!
TODELLA TÖRKEÄÄ, BB-TUOTANTO!!!!
mä vaan
151491
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ei kuule tuotanto vastaa mihinkään. Toivoisin niiden vastaavan, mutta sitä ei tapahdu. Koko ohjelma on pyörinyt epäreilusti käytännössä koko ajan. Koosteissa on etsitty kohtia, joissa toisia saadaan näkymään positiivisemmassa valossa kuin toisia.
Mä katon tämän vuoden loppuun ja sitten saa BB riittää ja koko Subtv jää niin vähälle kuin mahdollista.
No VOIVOI on se nyt niin hauheeta kun BB:n talossa tapahtuu jotain pelleilykoulunkäyntiä ja kadin naama kukkii ja riitta sitä ja riitta tätä.
Hankkikaas kuule elämä vaikka välillä.
Vai että tuotantotiimi vastuuseen - tuotantotiimi kuule tekee mitä se haluaa. Ja katsoja saa joko katsoa tai olla katsomatta. Revi kuule siitä.
vaikuttaisko siihen Jarkon käyttäytymisnumeroon mitenkään se kun se häiriköi tunnilla ja heitteli opettajaa jollai paperitolloilla vai millä se nyt olikaan...?
Niinhän se oikeassa koulussakin on että et saa automaattisesti käytösnumeroksi 10. Mikäli häiriköit ts heittelet paperitolloja, huutelet väliin, keskeytät opetuksen kysymällä ko aiheesta, olet töykee opettajaa ja joitain oppilaita kohtaan niin käytös on 7
JA SE EUKKO POIS SIELTÄ, PAHANILMANLINTU! ILMAPIIRI ON TYYSTIN HUONONTUNUT, KUN SE ÄMMÄ SIELLÄ LIETSOO RIITAA KAIKEN AIKAA. MITEN TUOLLAINEN PÄÄSTETÄÄNKIN TUONNE SÖHLÄÄMÄÄN JA SOLVAAMAAN NUORIA IHMISIÄ. JARKKO ON PARAS NOISTA MIESPUOLISISTA, EI MENE TUON MUMMELIN RETKUUN. PAREMPI PYSYÄKIN KAUKANA, ETTEI PAHA TARTU. OLEN KURKKUANI MYÖTEN TÄYNNÄ TUOTA MUMMELIA - KEHTAAKIN KÄYTTÄYTYÄ TUOLLA TAVOIN. EI SILLÄ AINAKAAN PITKÄLLE PÖTKITÄ. JARKKO OLI AKATEMIAN PARAS, MUMMELI TIPUTTI NUMEROT KUTOSEEN, KATEUKSISSAAN!!
KADI JA JARKKO, OLETTE PAIKKANNE ANSAINNEET - HYVÄÄ JATKOA TEILLE!! ONNEA ELÄMÄÄN!!
tuotannolle ja enää kaksiviikkoa aikaa tehdä sitä.Oikeastaan vain ensiviikko.Tuo mummon rahallinen arvo on paljon huononpi.Katsojia subilla on vähän ja ohjelmia jotka tuo rahaa vielä vähemmän.Nyt kun Jarkkoa runtataan ja ihmiset näkee kuinka Riitta käyttäytyy niin rahaa kilisee kirstuun ja hyvä niin.
Jengiä pistetään pihalle ihan sen mukaan miten tuotantoa huvittaa ja tuottavimmat pidetään talossa..Ei siinä paljon "äänet" paina. Prosentteja heilutellaan suorassa ees taas jotta urpot äänestää lisää. Teidän rahoilla ne sielä mässyttää ja hakee ärrältä röökiä. Äänestäkää lisää, subille lisää rahaa!!!
Paras voittakoon! Kyllä tällä seuraamisella Jarkko sais poistua,kehuu itseään niin että haisee!!!
Jarkko ole mutta alkaa ottamaan päähän tuo syrjiminen.
Miten siitä Jarkosta nyt niin kamalan inhottava ihminen yhtä-äkkiä tuli.
Ei ihme että alkaa olla hiljainen kun vaistoaa että nyt hän on epäsuosiossa.
Tämän vuotinen BB on ollut ihmisten manipuliointia tuotannon puolelta. Haluavat oman suosikkinsa voittoon MAKSOI mitä MAKSOI.
Tuokin viiden ihmisen laittaminen samaan aikaan äänestykseen on peestä. Siinäkään ei tule todellinen voittaja esiin. Sääntöjä pitäisi muuttaa.
NIKO on minun suosikkini, mutta tuo Jarkon kohtelu mietityttää.
Mautonta, käsittämätöntä, mielivaltaista, häpeällistä, yksinkertaisesti erittäin tyhmää ei voi uskoa että tänäpäivänä vaivutaan näin alas tuottamaan yhden ihmisen kustannuksella tälläistä. Laskisin jo kunnianloukkaukseksi.
Sinä Jarkon ystävä joka menet Sunnuntaina BB:een Vapun haastatteluun sano jo jotakin tästä mielivallasta jota Jarkkoa kohtaan tehdään.
Riitta sai kyllä ihan turhasta kiitettävät. Riitalla ei ole minkäänmoista kykyä puhua asiallisesti. heiluttaa käsiään ja sönköttää oudosti, etteim saa selvääkään mitä aikoo sanoa. Lauseet ja asiat jää kesken, niin ettei tiedä mitä hän sanomallaan tarkoittaa. Tuotannosta on näkynyt Jarkon alasajo selvästi. Samoin kuin Saulin ja Kadin loppusuoralle ajo. Riittaa myös tuotanto hellii, koska tuotanto kuvittelee, että riitta oli hyvä veto. Ulos koko ämmä, pilasi koko talon fiiliksen ja esti nuorten keskustelut. Joku toinen iäkäs olisi voinut olla hyvä, mutta Riitta ei sitä ollut.
TUOTANTO SAA OMALLA OHJELMALLAAN TEHDÄ IHAN MITÄ HALUAA.
Tottakai tuotanto saa tehdä mitä haluaa, mutta tällaistako moraalia halutaan opettaa Suomen nuorisolle; petosta ja epärehellistä kusetusta? Annetaan eväät että elämässä pärjää kun osaa vaan kusettaa muita tarpeeksi hyvin, niinkö?????
EI BB OO MIKÄÄN OPETUSOHJELMA, TAUKKI!
... mutta pitääkö olla joku fucking opetusohjelma, että ainoastaan niistäkö otetaan oppia ja vaikutteita, vai????? Taukki!!!