Särkenyt päätä ja oikeaa silmää nyt 2vk, kipu on tylppämäinen ja luomen päällä. Välillä kipu vetää nenän sivuun ja on oksettanut ja ollut huono olo, vaikka meneenkin kyllä ohi.
Kävin silmälääkärillä jonkin aikaa sitten ja kaikki ok, paitti hieman kuivat silmät. Tippoja on. Onko tämä oculaari-migreeniä tjn? Luulin, että siihen kuuluu silmän takana oleva kipu enemmänkin...Vinkkejä??? Olen huolissani ja menen lääkäriin vasta ens kuussa ja siitä eteenpäin EHKÄ neurolle jos edes pääsen!!!
Silmäsärky
4
872
Vastaukset
- hissuli
Onko silmänpaineet mitattu vasta? Äkillinen paineen nousu aiheuttaa tuon tyyppistä kipua.
- aloittaja
17 oli, eli normaali. Tosiaan hieman oksettanut/ollut huono olo...päänsärkyjä, silmäsärky vaihtelee välillä toiseen jne. Ja jos se olis silmänpaine, niin miksi se nousisi?
En oikein tiedä mikä voisi olla kyseessä! - maisa-liina
aloittaja kirjoitti:
17 oli, eli normaali. Tosiaan hieman oksettanut/ollut huono olo...päänsärkyjä, silmäsärky vaihtelee välillä toiseen jne. Ja jos se olis silmänpaine, niin miksi se nousisi?
En oikein tiedä mikä voisi olla kyseessä!Käy oikeasti oikealla LÄÄKÄRILLÄ jos ei lopu.
Tuttavallani särki silmää ainakin vuoden ja miehethän eivät mene tietenkään lääkäriin ennen
kuin on pakko. Diagnoosi oli syöpä joka levinnyt päähän eikä voi kuin odotella.
- silmälasit
Minulla on välillä sellaista särkyä oikeassa silmässä että tuntuu kuin hakattaisi puukolla silmään.Olen käynyt lääkärissä siellä on sanottu että oikea silmäni on vahvempi niin se "puukonisku" johtuu rasituksesta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan2236935Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää401231Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka271032- 75891
Katseestasi näin
Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a61827Hävettää muuttaa Haapavedelle.
Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal47824Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä
Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.93794Toinen kuva mikä susta on jäänyt on
tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.38781Tietenkin täällä
Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.14746- 43723