Millasia menkka-oireita teillä on? Onko nää normaaleja? ->tosi kipee selkä, maha, reidet. Oksettaa, kuvottaa, masentaa, itkettää. Koko kroppa tosi turvoksissa. Alapää turvonnu, aristava. Ummetusta ja ripulia.
menkat
normaaliko?
3349
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itsellä sattuu ensimmäisenä päivänä munasarjojen tienoolle. Ei muuta.
Kaikki kuvailemasi oireet ovat ihan tavallisia.
normaalit. Itse syön pillereitä mutta silloin ennen kuin aloin syömään niin reipas 8päivää tuskallista kipua ala selässä ja alamahassa, rinnat aristi,suututti,ja itketti. sitten kun aloitin pillerit(pillerit siis aloitin menkkojen takia, en ehkäisyn koska ei ollut suhdetta vielä silloin) niin ei ollut minkäänlaisia kipuja tai tuntemuksia ja oli vain 2-3päivää kestävät, nykyään monen vuoden pillereiden syönnin jälkeen on taas pientä kipua ala selässä ja suututtaa. Eli mies huomaa väkisinkin milloin kannattaa olla ärsyttämättä ;D
ovat oireesi. Itsellä esiintyy lisäksi vielä hikoilua (varsinkin yöaikaan ja hiki haisee monta kertaa pahemmalle kun normaalisti) ja välillä päänsärkyä.