Kertokaa

hyvät ja huonot puolet? Jos vaikka muuttais.
3449
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

on teillä hurja meininki kyröös, aiva hirvittää :)

Äänestä

Hyvät puolet on se, että sivistys ja liikunta-palvelut pelaa. Hienot maisemat, ei rauhattomuuksia, pieni ja turvallinen paikka asua ja yrittää. Lapsille hyvä paikka kasvaa. Huonoa on se, että samat ihmiset päättää joka asiasta ja on päättäny jo vuosikausia. Tai itseasias niitä päätöksiäkään ei oikein synny. Paikkakuntaa uhkaa lakastuminen, mutta kaikki mahrollisuuret on vaikka mihkä! Niin ja kaikki vähäkyrölääset lähtöö suuremmille ruoka- ja tavaraostoksille lähikuntiin ja -kaupunkeihin, kun ei omasta kunnasta löyry aina välttis kaikkia. Mutta on se hieno paikka, muuttaasin heti takaasi jos voisin. Suosittelen lämpimästi.

Äänestä
  • sinulle :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vähänkyrön kirjoitti:

hyvät ja huonot puolet? Jos vaikka muuttais.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu