Huomasitteko eilisessä lähetyksessä kun Jarkko oli häädetty niin Vappu vittuili sille koko ajan ja Jarkko oli ihan vaikeena ja punasena ja jauho koko ajan EI MITÄÄN, EI MITÄÄN! Sama talosta lähtiessä. Ei mitään, ei mitään! Mä ihmettelen jos ihmistä vituttaa niin kuin varmasti Jarkkoa eilen niin miksei sitä voi myöntää!! Miksi vetää karsea tekohymy naamalle kun silmät on vetisenä vituksesta! Itse pidin Jarkosta ensin ja oli jossain vaiheessa melkein voittajasuosikkikin, mutta se muuttui ja siitä tuli semmonen ihminen mitä en voi sietää! Itteään täynnä eikä voi myöntää virheitään!
Vappu vittuili jarkolle
Jarkko ihan vaikeena!
151683
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
nuo jutut on saman tyylisiä kuin kolmikolla talaosta poistuneista.
kysellessään, että mitä tekee ensiksi jos joutuu talosta pois?
Vappukin ja ajatteli, että Kadi vetäis perseet olalle, niinkuin täällä on luultu kokoajan Kadin voiton menevä viinaan!!
Mutta saipa nenillee, koska Kadi halusikin mm. kynän, että pääsee taiteilemaan, ei puhettakaan lärveistä! Haa!
ja viiisas kun jarkko niin punottaa kokoajan ku jotain vähän sanotaan :)
Toivoisin Nikon voittavan. En jotenkin oo ikinä tykänny Kadista, mutta ei oo mitään erityisemin sitä vastaankaan. Sauli on Nikon jälkeen voittajasuosikki.Riitan en toivo voittavan, koska se ei ois reilua eikä se ole kyllä mahdollistakaan!
No eihän Vappu muuta teekään kuin vittuilee kilpailijoille.
En tiedä onko Vappu oikeasti niin surkea juontaja, vai onko
tiimin käsikirjoittaja se, joka ne typeryydet etukäteen keksii?
Mautonta ja typerää "juontamista".
Jarkosta olen samaa mieltä siinä, että hän muuttui kovasti huonompaan
suuntaan kisan loppua kohti. Alussa Jarkko oli oikeasti pitkään
voittajasuosikkini, mutta eilen olin onnellinen siitä että
juuri Jarkko sai kenkään talosta.
miten paljon on meitä sairaita ja vahingoniloisia ihmisiä olemassa.Eihän kukaan talosta lähtijä ole Vapun kanssa sanasille uskaltanut lähteä. Jotkut vain ovat päässeet vähemmällä,sillä onhan selvää,että Vapullakin on omat suosikit. Toivottavati jaksat elää pahansuopaisuutesi ja ilkeytesi kanssa ohjelman jälkeenkin.
toivottavasti käsikirjoittaja sami? kirjoittaa myös muiden asukkaiden kohdelle samanlaiset vittuilut kun pois tulevat. Tässäpä mallia:
Salelle: "väitätkö tosissaan ettet käyttäydy yhtään homomaisesti koskaan? oliko kaikkien mielistely ennalta sovittu pelitaktiikka?
Kadille: oletko ajatellut aa-klinikalle menoa? montako kertaa vaaransit omasi ja muiden terveyden sekoilullasi? nousiko suuvesi hyvin päähän? et kai vain suinkaan ole alkkis? mikä ihmeen kukkaniitty sulla kukkiin leuassa?
Riitalle: saitko orgasmin kun puhuit itseäsi puolta nuoremmalle miehelle rivouksia? mitä asentoa olisit itse halunnut kokeilla? saatko tänäkin vuonna rehdin ja reilun työläisen palkinnon vanhainkodilla? miten noin vanha akka kehtaa alentua alle kouluikäisen tasolle?
Nikolle en nyt äkkiseltään keksi mitään kysyttävää. Enkä sitä vois kysyä oliko mukava mennä Riitan vetämään kiusauspiiriin. Ja siitä kepistä suussa on pakko kysyä tietenkin.
Hyökkäsi Jarkkoa vastaan inhottavasti, olisi voinut rajoittaa ja kysyä jotain positiivistakin. jarkko oli varmaan ihan shokissa; ensin 3kk talossa ja sitten joku valkotukka tivaa ja tivaa :(
Mahtaako olla totta, että Vappu olisi Riittan siskon tyttö? Samaa näköä näyttäisi löytyvän kyllä.
kysymykset olivat ihan hyviä. Monia varmaan kiinnosti mitä poika sanoo kun sitä varmuutta oli jos jonkin verran. Luulen tuon karsinnan olevat Jarkolle käänteentekevä. Hyvää tekee itsekullekin laskeutua muiden rinnalle. Olen juontajaan oikein tyytyväinen. Kauniskin on eikä vain napakka!
Vappu on kysynyt kaikilta vain niistä asioista, joita itse kukin ovat talossa tehneet ja sanoneet. Jarkko vain joutui vastaamaan omista aiemmista tekosistaan, ei pätkääkään enempää!!!
aloittajalle! Sorry!
Vapun syvä inho ja viha Jarkkoa kohtaan paistoivat läpi koko haastattelun ajan. Kysymykset olivat ihan ok, mutta se aggressiivisuus ja ylimielisyys, jolla ne esitettiin oli täysin epäammattimaista ja ala-arvoista. Toivottavasti ensi vuonna juontajana on joku muu, MARI KAKKO takaisin!
Mäkin olin ensin Jarkon kannattaja, mut sit näin mikä se on. Siis et on niin huono itsetunto, että pelkää myöntää olevansa väärässä, tai pettynyt häviöön jne. Siis mitä siinä menettää???? Minä oisin sanonut suoraan, että vituttaahan se ja raskaasti. Ja Vapullekin suoraan, että älä vittuile enää, riittää jo.
Juu, täällä monet ovat sitä mieltä että Vapun juonto on sontaa. Mutta miettipääkä, mitä hän olisi valehdellut tai vääristellyt kysellessään kysymyksiä? Ihan totuudesta pohjautuneita kysymyksiä hän kysyy.
Asukkaille annetaan mm. mahdollisuus saada selitellä jotain käytöksestään.
Ei missään nimessä vittuilua!!