Koska BB kuuluu olevan niin suosittu ohjelma, niin uteliaisuuttani yritin eilenillalla viivähtää siinä muutaman kerran kanavilla surffatessani, mutta näin siinä lähinnä muutaman ihmisen vain "hölmöilevän", tupakoivan, jotain juovan ja aivan joutavanpäiväisyyksiä tekevän ja höpöttävän - vieläpä yhteen ääneen. Selittäkää minulle tyhmälle, mikä tämän ohjelman idea ja tarkoitus on!
Aivan höpö ohjelma!
OSB
6290
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vai miksi ensit haukut ja sitten kyselet ohjelmasta?
kun että kertakaikkiaan lapsellinen ohjelma. Nollaviihdettä nollaihmisille ja noulaiffeille.
Makuni ei todellakaan ole kultivoitunut (näin tämä sana kirjoitetaan), kun en ymmärrä tuollaista(kaan) ohjelmaa vaan lausuin siitä nopean mielipiteeni muutamien näkemieni pätkien perusteella.
"Diivailu" on oikuttelulla itseään tehostamista. Anteeksi, se ei ollut tarkoitukseni. Vaan kysyn ihan rakentavassa ja sivistävässä tarkoituksessa tuon ohjelman ideaa ja tarkoitusta. Vastatkaa, olkaa hyvät!
Tarkasta kieli oppaista
... on todellakin minulle ja sanakirjalleni outo sana. Siksi luulin sinun tarkoittaneen "kultivoitunutta" eli sivistynyttä eli hienostunutta. No, kieliopas on kuitenkin yhdyssana.
Pääasia tässä keskustelussa on kuitenkin vastata minun ko. ohjelmaa koskevaan arvosteluu eikä arvioida minun makuani. Ohjelma on siis mielestäni aivan "höpö" - ei asia- eikä viihdeohjelma.
ettei tiedä mitään ohjelmsta.Katsoja määrä subtv:llä pieni.Karjalan kunnailla sai 800tuhatta kaesojaa niin subin parhaimmat katsojamäärät on puolet siitä.