Ehkäisy/taudit

Heippa!
Kyselisin vähän arkaluontoisemmasta asiasta, eli miten te muut naiset olette hoitaneet sukupuolitautien ehkäisyn? Alkoi yhtäkkiä pelottaa että tarttuvathan ne taudit naistenkin kesken vaikkeivät yhtä hyvin kuin heteroystävillämme ;D Mutta uusien ja varsinkin satunnaisten/yhden yön kumppanien kanssa ei voi koskaan olla varma onko heillä jotain, jos tulee edes kysyttyä. Hmm :/ Mitä te sanotte?
153422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Varo satiaisia ja syyhypunkkeja muita öttiäisiä, niistä on pirun vaikea päästä eroon!
Sain aikoinani huoratessa, naisista en ole saanut ikinä.

Yksi tuttava, joka huorasi, pesi kaikki vuodevaatteensa sellaisessa liuoksessa, joka karkoitti öttiäiset. No sitten hänen kaveri, joka oli huora ja jolla oli öttiäisiä istahti sängylle ja se oli sitten taas täynnä niitä. Mitään muuta ei tarvita.

Ei ne tapa, mutta ne tekee hulluksi.

Äänestä
  • Näköjään.

    Äänestä

  • ikinä kokemaan nuita öttiäisiä.Bikkareissa kesällä rantsulla maatessa,murkutkin aiheutti semmoisen hepulin että koko ranta heräsi.
    Sitten ihan ap:lle,että paras ehkäisy keino on tietenkin välttää pikasia seksisuhteita.Seksiä vain pitkäaikaisen kumppanin kanssa.Eikä hassumpi idea molempien käydä suhteen alussa gynellä hakemassa puhtaat paprut!En mä ainakaan loukkaantuisi jos kulta sellaista ehdottaisi,tietenkin riippuu miten asian esittää...eli ei ihan töksäyttämällä,vaan keskustelemalla.Vaikkei olisikaan takana muita suhteita,niin onhan naisen hyvä käydä gynellä muutenkin kerran vuodessa näyttämässä paikat.Samalla selviää myös ettei ole hiivaa tai muuta tulehdusta.

    Äänestä

  • käyttää tuota huora-sanaa?

    Äänestä

  • .......... kirjoitti:

    käyttää tuota huora-sanaa?

    "Maksullisista naisista" käyttämäni sievistelemätön ilmaisuni on 'huora'. voisin käyttää myös ilmausta 'pro', mutta kun se on esimerkiksi nimessä "Rajala pro-shop", niin syntyy helposti sekaannusta.

    Sitä paitsi me entiset ja nykyiset huorat eli siis maksulliset naiset, kutsumme toisiamme rennosti huoriksi. Sivullisia se tosin järkyttää, mutta mitäpä tuosta, sellaiset on niitä jotka heitteli kadulla värjötellessä kiviä ja huuteli solvauksia.

    Äänestä

Elmukelmuu väliin jos pelkoo taudeista .....

Äänestä
  • mihis ja miten sitä elmukelmuu käytetään suojana?

    Äänestä

  • ja miten kirjoitti:

    mihis ja miten sitä elmukelmuu käytetään suojana?

    vaikka eväsleivät siihen ,esmes käärit kaksinkertaseen muoviin niin ei tuoksut tuu läpi

    Äänestä

tehä enää yhtään mitään? Onks tossa mitään järkeä? Minä ainakin haluan koskea ja halata? En pysty pitämään käsiäni erossa.

Äänestä

En käy enään vieraissa, ja toivon että partnerini on tajunnut saman...

Äänestä
  • hienoo, et säkin sen oivalsit. Nimittäin nää tämmöset ei tajuu yhtään mittään………. Sul oo ehkä sittekin muutakin ku pelkkää ilmaa yläkerrokses?

    Äänestä

on, ettei kaiva nenäänsä käytyään julkisessa paikassa.

Äänestä

paikkaan kysymys, kun ei tunnu kenelläkään olevan juurikaan asiallisia vastauksia? Vai eikö ole mitään tehtävissä? Itse jouduin juuri tilanteeseen, jossa uusi naisystävä kertoi pian suhteen alettua, että häneltä löytyi sukupuolitauti. No söin lääkekuurin, mutta jotenkin rassaa ajatus siitä, ettei ole mitään keinoa suojautua. Vai onko? Lääkärini ei ainakaan sellaisia esittänyt.

Äänestä
  • No edelleen se elmukelmu on aivan hyvä vaihtoehto ehkäisyyn tai sitten perinteinen kondomi, kun sen esim. vaikka halkaisee. Onhan noita keinoja vaikka kuinka, kun vain hieman ajattelee. Mieti nyt ensiksi vaikka sitä teidän seksin harrastamista niin eiköhän se sitten jossain kohtaa valkene, miten suojautua.

    Äänestä

niitähä ne gynegologitkin käyttää!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Holyanna kirjoitti:

Heippa!
Kyselisin vähän arkaluontoisemmasta asiasta, eli miten te muut naiset olette hoitaneet sukupuolitautien ehkäisyn? Alkoi yhtäkkiä pelottaa että tarttuvathan ne taudit naistenkin kesken vaikkeivät yhtä hyvin kuin heteroystävillämme ;D Mutta uusien ja varsinkin satunnaisten/yhden yön kumppanien kanssa ei voi koskaan olla varma onko heillä jotain, jos tulee edes kysyttyä. Hmm :/ Mitä te sanotte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu