Hormonikuurin

Pillerit jätetty keväällä ja menkat olleet toooosi epäsäännölliset. Millonkas ootte kääntyneet lääkärin puoleen hormonikuurin saamisen vuoksi, onko ollut apua? Helpottuiko raskaaksi tulo?
1168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kannattaa ottaa yhteyttä lääkäriin, kun on tuota yritystä teillä jo hetki takana. Kiertojen tasottuminen luomusti saattaa kestää melko kauankin(tai olla heti oikeassa rytmissä), mutta kukaan eikä mikään estä sinua käymään juttelemassa lääkärissä.

Minä sain alle vuoden yrityksen jälkeen Terolut kuurin lyhentämään pitkiä kiertoja (60-90pv). Ne kyllä toimi, mutta vain niin kauan, kun niitä söin.
Heti kun lakkasin syömästä, kierrot venähtivät taas.

Ja vaikka et saisikaan hormooneja lääkäriltä, ei se ainakaan pahaa tee käydä tutkituttamassa itseään.
Ja saat ainakin jutella jonkun kanssa, joka asiosta (ehkä) tietää enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saisinkohan.. kirjoitti:

Pillerit jätetty keväällä ja menkat olleet toooosi epäsäännölliset. Millonkas ootte kääntyneet lääkärin puoleen hormonikuurin saamisen vuoksi, onko ollut apua? Helpottuiko raskaaksi tulo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu