Kadi on itseironinen, mikä vain lisää hänen kannatusta, koska yleensä suomalaiset ovat kuten Jarkko. Itsevarma, uskoo vain itseensä jne..
No se siitä.
- Idols kilpailussa Anna Abreu oli toinen. Hän on Portugalista kotoisin.
- Sit tää Ruslanas oli 10 parhaan joukossa. Hän on kotoisin Liettuasta? No kuitenkin.
- Talent Suomessakin ulkomaalaiset hyvin menny. Kuten Ramin Sohrab. Taisi olla pari muuta, jotka ovat muualta kotoisin.
Nyt menee Suomen ulkopuolelle, mutta kuitenkin.
Joka neljäs vuosi eli olympialaisten aikaan. U.S.A:n joukkueessa on mm...Kenialaisia, jotka tuovat suurimman osan mitaleista jenkkilään.
Miksi haukutte koko ajan
8
461
Vastaukset
- Eläma....on
loppuksi aika vähän on sellaisia ketkä haukku Kadia:)
Tarkistapa tuo tietosi noiden Kenialaisten mitalin tuonnista Amerikkaan. Älä kirjoittele sellaista, mitä et tiedä.
- --Murmeli-
Silloin en oikein ymmärtänyt, kun tummaihoinen voitti Miss Suomi -kilpailun. Olen pahoillani. Oli heistä kaunein aivan selvästi. En ymmärtänyt siltikään. Muuten kaikki ok....ulkomailta tai ei.
- niinkuin
Siksi, että ei ole suomalainen niikuin nuo muut joita mainitsit.
- juttu, kun
Kadi pääsee pois, hän varmasti luettuaan nämä jutut vetää oikeuteen kaikki haukkumiset ja rasistijutut!
Hyvä, että kaikki löytyy tiedostosta!
Toivotaan, että Jarkkokin tekee saman, vaikka itse yhden kerran erehtyi sanomaan pahan sanan yhdestä naisesta!
Ai Riitta on huippuviisas! Joo-o, kyllä Jake oli tosi viisaampi häntä!
Tottakait BB antoi vanhalle muka paremmat numerot, vaikka ei olisi ansainnut katsotun mukaan!
BB pelaa kans peliä, halusi Jaken pois, kuten huomaatte! - kullervokalske
juttu, kun kirjoitti:
Kadi pääsee pois, hän varmasti luettuaan nämä jutut vetää oikeuteen kaikki haukkumiset ja rasistijutut!
Hyvä, että kaikki löytyy tiedostosta!
Toivotaan, että Jarkkokin tekee saman, vaikka itse yhden kerran erehtyi sanomaan pahan sanan yhdestä naisesta!
Ai Riitta on huippuviisas! Joo-o, kyllä Jake oli tosi viisaampi häntä!
Tottakait BB antoi vanhalle muka paremmat numerot, vaikka ei olisi ansainnut katsotun mukaan!
BB pelaa kans peliä, halusi Jaken pois, kuten huomaatte!Kadi pääsee pois, hän varmasti luettuaan nämä jutut vetää oikeuteen kaikki haukkumiset ja rasistijutut!
Hyvä, että kaikki löytyy tiedostosta!
Ei ehdi, kun pitää mennä takas puistoon töihin. - on työ
kullervokalske kirjoitti:
Kadi pääsee pois, hän varmasti luettuaan nämä jutut vetää oikeuteen kaikki haukkumiset ja rasistijutut!
Hyvä, että kaikki löytyy tiedostosta!
Ei ehdi, kun pitää mennä takas puistoon töihin.Se on tärkeä, että käy työissä, senkin juntti!!! Ei puiston työntekijä ole huonompi, kun mikä tahansa ammatti!
- mtv3 kadi
on työ kirjoitti:
Se on tärkeä, että käy työissä, senkin juntti!!! Ei puiston työntekijä ole huonompi, kun mikä tahansa ammatti!
Optimistiseksi, huumorimieliseksi ja taiteelliseksi itseään kuvaava Kadi on 24-vuotias helsinkiläinen puistotyöntekijä. Taide on tärkeä osa Kadin vapaa-aikaa ja hän arveleekin Big Brother -talossa kohtaavansa haasteita joutuessaan olemaan ilman kynää ja paperia. Jo pienenä Kadi haaveili taiteilijan urasta, mutta vaihtoehtoisina haaveammatteina olivat pikajuoksija ja elokuvaohjaaja.
Jos Kadi saisi olla päivän kuka tahansa maailman ihminen, hän olisi joku diktaattori, jonka pahat aikeet hän voisi perua. Toisissa ihmisissä helsinkiläisneito arvostaa eniten rehellisyyttä ja epäitsekkyyttä. Hän ei puolestaan voi sietää tylsiä, itsekkäitä pessimistejä. Myös sellaiset ihmiset, jotka eivät ajattele toisia, saavat Kadin verenpaineen nousemaan.
Paheekseen kymmenen vuotta Suomessa asunut Kadi nimeää ajattelemattomat vitsit. Hän saattaa myös menettää hermonsa, jos joku hidastaa hänen menoaan.
Big Brotheriin Kadi haki saadakseen uusia kokemuksia ja oppiakseen tuntemaan itseään sekä muita kiinnostavia ihmisiä. Hän lupaa tuoda taloon iloisuutta, huumoria ja erilaisia puheenaiheita. Mahdolliselle Big Brother -voittosummalle Kadi ei vielä osaa sanoa tarkkaa kohdetta.
- Ainakin ruokaa pitäisi ostaa, hän suunnittelee.
Kymmenen vuoden kuluttua Kadi näkee itsensä tekemässä taiteen lisäksi hyväntekeväisyysjuttuja ja kasvattamassa lapsia. Helsinkiläinen kertoo olevansa itse itsensä esikuva, ja hän on ylpeä siitä, ettei ole joutunut katumaan elämässään mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."542212Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1992041- 1161382
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711170- 96995
Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73929Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78889Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki49872Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347933845- 61746