Kalliit valot

Onkohan Passattiin tulossa xenonien hintaan muutoksia? 1840e on aikas suolainen hinta ja kun Passatin perusvalot ei ole milloinkaan saaneet kehuja.
Moniin muihin saa tonnilla xenonit mutta ne kun ei ole sama kuin Passat :-)
4800
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

TM 13/07 s.38 "Volkswagenin halogeenilähivalot ovat lähinnä tuikut Subaruun verrattuna, joten ei voi kun ihmetellä mitä Wolfsburgissa on ajateltu, sillä edustaahan Passat VW:n parasta osaamista. Passattiinkin saa rahalla kirkkaampaa valoa ja vieläpä kääntyvänä. Mutta vaadittu rahatukku on tuhti, eikä silläkään saa kunnollisia kaukovaloja."

TM 20/07 s.48 Golf Variant "VW Golf Varaintin ja sisarmalli Jetan Meksikossa valmistetut halogeenit poikkeavat teholtaan eurooppalaisen perus-Golfin valoista, ja valitettavasti heikompaan suuntaan."
s.50 "VW:n ruhtinaallisen runsaat ksenonit kuuluvat mukavuuspakettiin..."

Vähän hakusessa tuntuu olevan.

Äänestä

www.xenonautovalot.fi

Äänestä
  • Katsastuksessa hylsy, kun korkeussäätö puuttuu?

    Äänestä

Olisiko mitään halvempia vaihtoehtoja?Olisko xenon lisävalosarjoja?Saako nykysääntöjen puitteissa käyttää lisävaloja joissa on sekä lähi että kaukovalot?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Passattiin kirjoitti:

Onkohan Passattiin tulossa xenonien hintaan muutoksia? 1840e on aikas suolainen hinta ja kun Passatin perusvalot ei ole milloinkaan saaneet kehuja.
Moniin muihin saa tonnilla xenonit mutta ne kun ei ole sama kuin Passat :-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu