...

Make``

Alotin steinerkoulus vasta ku menin lukioon, ny oon tokalla ja meidän luokalla on hirvee tyyppi. Se vittuilee, sit huijaa sen äitille kaikkee, ny tänään se käski sen äitin sinne kouluun. Se äiti otti mut puhutteluun ja ku meinasin lähtee niin se otti musta kii. Mun kannattais varmaan vaihtaa toiseen kouluun jossa on vähemmän väkivaltasia. En suosittele kenellekkään steinerkoulua.

4

649

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yhden oppilaan takia

      Yhden oppilaan takia tuskin kannattaa mitään koulua pitää hyvänä tai huonona.

      • Miia`

        No oon monesta steinerkoulusta kuullu että niissä opettajat ei välitä oikeen mistää. Jos vaikka joku vittuilee, myöhästelee, lintsaa tai ihan mitä tahansa.


    • vapaa kasvatus

      Steinerin mielestä säännöt, etiikka ja normit eivät kuulu normaaliin käyttäytymiseen, vaan okkultismi ja rasismi. Saihan Hitlerkin rasismioppinsa Steinerilta. Steinerin pedagogiikassa tosiaan näkyy villi ja vapaa kasvatus ilman rajoja, kuten olet huomannut.

      Suosittelen vaihtamaan koulua "normaaliin" lukioon. Itsekin vastustan steinerkoulua nimenomaan vapaan kasvatuksen takia eri harhaoppien lisäksi.

      • Ihanko totta

        Ihanko totta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2507
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      3
      2277
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1373
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1330
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1211
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      959
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      124
      853
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      771
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      25
      623
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      596
    Aihe