Mitä??
Eikö teillä oo muuta elämää ku valittaminen,naapuri sitä,naapuri tätä,
ihme porukkaa..muuttakaa syvälle landelle,jo vain saatte olla rauhassa.
Onneksi mulla loistavat naapurit ja hyvä yhteihenki rivarissamme!!
Kaikille ei tarvitse sanoa päivää,jos ei kiinnosta...kaikilla on oma elämä,ei tarkoita sitä että olemme naapureita,että olisimme parhaat ystävät.
Niin makaa,kun petaa!!!!
Eikö teillä oo muuta elämää ku valittaminen,naapuri sitä,naapuri tätä,
ihme porukkaa..muuttakaa syvälle landelle,jo vain saatte olla rauhassa.
Onneksi mulla loistavat naapurit ja hyvä yhteihenki rivarissamme!!
Kaikille ei tarvitse sanoa päivää,jos ei kiinnosta...kaikilla on oma elämä,ei tarkoita sitä että olemme naapureita,että olisimme parhaat ystävät.
Niin makaa,kun petaa!!!!
Vastaukset 8
Vanhimmat
mutta anna toistenkin elää ja valittaa. Saithan sinäkin valitta, juuri äsken. Vieläpä nimittelit meitä.
Se on kuule helpottavaa kun saa valittaa täällä asioista, jotka väkisin tunkee aika tärkeiksi häiritseviksi seikoiksi jokapäiväisessä elämässä.
Mekin haluttais sellaiset mukavat naapurit, joista ei tarvitsis valittaa.
Meillä kaikilla on kyllä ihan oikeasti muutakin elämää, ihan kuin sullakin. Siinä vielä sitten suolana ja kaikkina muinakin mausteina kusipäiset naapurit.
Miksi nämä valittajista valittajat tulevat aina tänne haukkumaan huonoja naapureita omaavia ja sen päätteeksi sitten hehkuttavat kuinka onnellisia he ovat omista loistavista naapureistaan? Annatte itsestänne aika typerän kuvan, kun tulette tänne arvostelemaan ihmisiä, jotka ovat sellaisissa tilanteissa missä ette itse ole koskaan olleet!
Joo joo, vastatkaa nyt tähän, että "On meilläkin ollut huonoja naapureita ja veikeaa", mutta on se ihme jos toisten ei sitten anneta niitä asioitansa täällä purkaa! Palstanhan seuraaminen ei ole mitenkään pakollista. Toiset tykkäävät purkaa paineitansa tänne kirjoittamalla, toiset vaikka hakkaamalla päätänsä seinään ja jotkut ne vaan jaksaa hymyillä, vaikka asiat olisivat kuinka päin v****a! Mikä siinä on niin vaikea ymmärtää?
Ootappa vaan, kun naapurisi muuttaa pois ja tilalle tulee joku häirikköporukka. Itsellänikin oli vielä unelmanaapurit pari kuukautta takaperin.
Meidän tilanne oli seuraava: muutimme pieneen yhtiöön rivariin tässä keväällä ja aluksi kaikki meni hyvin. Kunnes sitten kuulimme että meidän seinän taakse muuttaa joku nuori mies. Naapurin asunto ei ollut edes julkisesti myynnissä joten oli vaikea tietää asiaa että tulisi muutakin uusia. Nämä edelliset naapurit oli hiljasia. Tuli sitten aika kun tämä meidän kanssa melkein samaan aikaan muuttava näytti naamansa ajattelin että tuosta voi tulla ongelmia. Ja tulikin jatkuvia bileitä ja kovalla metelillä. Sovintoakin välillä yritettiin kunnes sama meteli jatkui.
Hän ei ottanut mitään tosissaan mainintoja metelistä ja bileistä.
Me sitten välillä valitimme asiasta ja kuinka ollakaan olemme ikäviä ihmisiä, joka pilaa naapurisovun.
Eikö se syy ole enemmän siinä joka ei usko ettei koko yötä tarvi juhlia ja siitä on muutkin kuullu meteliä muttei usko sanoja se tyyppi. Ei vaan mene päähän.
Että tällaista.
Kaikilla ei ole niitä hyviä ja kivoja naapureita..enkä haluakaan tutustua heihin paremmin, valitettavasti vaan joudun kerrostalossa kuuntelemaan yötä myöten toisten meluamista...
oikeasti noin yksinkertainen?En kommentoi muuta,mutta kai edes sen ymmärrät mikä ero on kerrostalossa ja rivitalossa asumisessa?Suurin osa täällä olevista "valituksista" on oikeaa asiaa,ihmiset todellakin joutuvat kärsimään idioottinaapureista ja kotirauhan riistosta.Toki täältä löytyy myös huuhaa-viestejä,mutta jokainen varmasti tajuaa niiden olevan vain vitsejä.
on avohoitopotilaita joilla on väärä lääkitys. Itse eivät sitä vaan tiedosta.
Varsinkin tupakoitsijoita koskevat.
kun voit, sillä tilanteet saattaa elämässä muuttua.