Miksi seculla ei makseta mitään bonuksia hyvin tehdystä työstä vaikka muut ovat jo pikku hiljaa tajunneet että ei niitä hyviä työntekijöitä ilmaiseksi saada. Esim. PK seudulla muilla saa ilmaista matkakorttia, motivaatiolisiä (pieniä sellaisia) yms.
Mitä siis seculainen saa?... EI MITÄÄN...
Mitä siis seculainen saa?... EI MITÄÄN...
Vastaukset 9
Vanhimmat
Issiltä ei tippunut mitään, eikä mitään mainittavaa ole tullut gee-neloseltakaan. Ja pk-seutu kyseessä.
Eikä tipu turhatiimiltäkään mitään. Toissa vuonna sai jouluna vielä kalenterin, viime vuonna ei sitäkään. Tänä vuonna varmaan tulee lasku kotiin.
antanut vaikka vuosia ollaan duunattu uimahalliin taisi olla joku alennus
Saatiin viime joulun jälkeen kaikki firman vartijat ostaa 25 prossan alennuksella tanskalaisia kinkkuja. ja aika moni ostikin. Pomo oli kauppiaan kanssa sopinut meille tämän huippuedun.
Tavalliselle asiakkaalle myytiin samoja kinkkuja 50 prossan alennuksella.
Kyllä kannatti olla vartija, voi helvetti.
No ehkä olette vartiointipuolella velttoilleet niin, ettei varaa mihinkään ylimääräiseen yksinkertaisesti ole. Toista se on meillä arvokuljettajilla saman firman cash servicesin puolella, täksi jouluksi saatiin valita otammeko 42-tuumaisen tauluteeveen vai kotiteatteripaketin. Itse valitsin tuon kotiteatterin, kun melkein uusi full hd-töllö nurkassa jo muutenkin möllöttää.
Vuosia sitten saatiin joulupaketissa köyhänmiehenversio jouluherkuista.Oli se aikaa!
Tänä jouluna odottellaan jännityksellä,jos tulisi vaikka pähkinäpussi.Siitä kelpaa sitten tarjoilla muillekin.
Näin meillä seculaisilla.Tulkaa joukkoon vähävaraiseen!
Met saimme oikian hedelmäkorin, joka iikka. Johtaja oli päättänyt tehdä joulustamme ikimuistoisen. Korissa oli mm. suklaalevy, muutama omena, purkki hillosipulia, piparkakkuja,ja jotain muuta alle euron tavaraa. Hintaakin oli korille kertynyt varmasti toistakymppiä.Voi sitä joulun riemua.
Saatiin eräänä jouluna Secun toimitusjohtajalta joulukortti. Se oli sitä lama-aikaa joka jatkuu meillä vartijoilla edelleen. Vilkaisu palkkatodistukseen.
saatiin viime jouluna joku vitun kori, oli toimari ostanu lidlistä jotain perkeleen oliiveja joista tuli hitonmoinen ripuli.