Yhdistelmämatkan kuntosalit

Penkkiurheilija

Minkä tasoiset nuo kuntosalit ovat, löytyykö esim. juoksumattoa? Käykö lenkkarit vai vaaditaanko sisätossut? Itselle tämä ei ole tärkeää mutta perheen nuorisoa kiinnostaa.

6

1216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi hyvä ihme

      pitääkö lähteä Panamaan asti että löytää kuntosalin? Eikö siellä maailman äärissä löydy muuta tekemistä kuin hikoilla SISÄTILOISSA kuntosalissa? En tiiä, itse olen ollut viikkoja Kuubassa ja Jamaikalla ja ensisijainen ja ainoa urheilulaji oli uinti. Eiköhän sinunkin jälkikasvu voi pariksi viikoksi luopua siitä salista ja tehdä ihan jotain muuta?

      • vapaa maa

        Miksi pitää soittaa suuta tuommoisesta asiasta? saa kai ihmisillä olla harrastuksia, ja jos päivällä ui niin miksei illalla voi käydä vetää pienen reenin kuntosalilla?


      • Penkkiurheilija

        jos olisin kysellyt alueen baareista, niihin kun vastaukset näyttävät olevan ihan asiallisia...:).


      • Ei läskimaha

        Jokainen harrastaa sitä mitä itse haluaa. Harrasta sinä vain baarissa oloa ja ylensyöntiä.


    • Pelkät sandaalit mukana

      Kyllähän siellä ihan siiti, mutta hyvin pieni&vaatimaton sali on. Muutama juoksumatto, kuntofillari, penkki ja ylä-/alatalja jne taisi löytyä. Varustuksesta olivat ainakin kyltin mukaan tarkkoja. Itse olisin myös poikennut, mutta kusluistinten kanssa en edes yrittänyt sisään =)). Dress code taisi olla: umpiurheilukengät ja muutenkin asianmukainen salivarustus. Eli siitäpä siis tulkitsemaan. Tuskin kovin tiukkiksia ovat... Siellä Decameronin rantsussa oli muuten joka päivä pro:t lentispelit, vaikka ei kai sitäkään kannata täältä asti lähteä pelaamaan ;) Mukavaa reissua!

    • Salsa3

      Kuntosalit löytyivät yhdistelmämatkalla kaikista kolmesta matkan kohteesta. Aktiiviurheileva mieheni kävi kaikissa sekä juoksemassa matolla että muilla laitteilla. Hyvä oli tyynemmillä vesillä myös uida rannan suuntaisesti sekä lenkkeillä aamulla tai ennen iltahämärää. Päivisin ei lenkille tule mieleen lähteä kuumuuden takia, silloin ilmastoitu kuntosali on miellyttävä. Turha kenenkään on virnuilla kuntoilusta loman aikana. Sellainen, joka todella liikkuu ja jopa urheilee, tekee sitä myös lomalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      64
      3870
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      66
      3652
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      109
      3495
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      64
      2871
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      73
      2706
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2241
    7. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      53
      1504
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1155
    9. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1142
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      1138
    Aihe