jossin muualla hänen maksamattomista vastikkeista ja muista veloista? Jos kysyttiin, niin mitä Jakke vastasi? Ja jos ei kysytty, niin mikesi kysytty, kun siltä "tekee niin mieli tupakkia" Jussiltakin kyseltiin konkursseista sun muusta.
Kysyttiinkö Jarkolta
Exrassa tai
271188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
kun niin kauheasti kiinnostaa hänen taloudelliset asiansa. Antaisitkos vekselin?
Eihän täällä saa kirjoittaa mitään negatiivista Jarkosta, ei ainakaan jos Jarkolle tapahtuvia negatiivisia asioita ei voi laittaa Riitan syyksi ;)
sanottuna vi...taa maksella näiden "rehtien" pohjalaisten paskahousujen velkoja..!
Ai sinäkö se olitkin, joka maksoit minunt opinto-, asunto- ja autolainani. Kiitos siitä, minä kun ihan olin huomaavinani, että kaikki ne korkojen kera kolahtivat minun omalta pankkitililtäni.
Voiain puolestani kysäistä sinulta, että v***ko te siellä pääkaupunkiseudulla olette sellaisia nirppanokkia ja tumpuloita, ettette saa omia töitänne hoidettua ja tehtyä. Jarkkokin on vuosikaudet kulkenut rakentamassa teidän hyvinvointianne, pykäämässä teidän rakennuksianne, jotta saisitte sitten leveillä hesalaisina oikein kunnolla.
Ai niin, tehän oottekin jo toisen polven hesalaisia. Siis niiin urbaaneja, että voi tokiinsa. Opetelkaa vaihtamaan autoihinne renkaat, ennen kuin tulette veetuilemaan muille.
Ei se Jarkko nyt varmasti orjatyötä siellä Hesassa ole tehnyt!! On hänelle varmasti palkkaa maksettu, se on vaan hänen häpeänsä ettei ole velkojaan ja vastikkeitaan viitsinyt hoitaa.
Ei kai tuossa nyt siitä ollut kysymys, että Jarkko tekisi orjatyötä Helsingissä. On ihan aiheellista pohtia, mistä syystä esim. Helsingin rakennustyömailla kysytyimmät ja ammattitaitoisimman tekijät tulevat Pohjanmaalta. SAmalla sopii miettiä sitä, miksi Helsingissä, jossa nyt kuitenkin on populaa ja tekijöitä, ei riitä ihmisiä tekemään omia töitään.
Asioilla on aika monta puolta, jos niitä rupeaa miettimään.
60 prosenttia veroja, jotta pohjalaiset pikkunilkit voivat kehua itseään telkkarissa ja jättää velkansa meidän rehellisten maksettaviksi.
Hyvä jos sinä maksat velkasi takaisin, jota kyllä epäilen, koska näitä lusmuja puolustat.
No voi hyvänen aika sentään, ottaako päähän, jos joudut maksamaan veroja. Jos prosenttisi on tuota luokkaa, kyllä on sitten bruttokin huikea. Hae kuule vähän heikompipalkkaista työtä niin prosentit laskee. Ei munkaan veroprosentti ole kuin 31, pyri samaan äläkä täällä p***aa jauha.
maksan, mutta edes pientä nöyryyttä teiltä pohjalaisilta kyllä kaipaisin, jos ja kun ei omia velkoja ole halu maksella.
ja voin kertoa että maksan jos jaksan, ei mitään, hyvillä mielin eteenpäin..
Onko se sun migreenis?? Harmin paikka.
jos asiasta olisi ollut varmuus, taisi olla uutisankka, Jarkkohan yrittiin repiä kappaleiksi. Parjaus alkoi BB:n suoranaisella masinoinnilla, oikein kalasteltiin muilta asukkailta tietyt milelipiteet tai ainakin valkoitiin tarkasti, mitä päälähetyksissä näytettiin. HYVÄ JARKKO, KUN ET ALKANUT MUITA PARJATA, PIDIT ITSES MIEHENÄ !
Ensimmäinen järkikommentti tässä ketjussa, kiitos siitä! Vaikka Vappu / tuotanto kaikki kivet yrittikin kääntää Jarkon mollaamiseksi ja nolaamiseksi, eivät silti paskahuhujen perään lähteneet juoksemaan. Kiitos edes siitä vähästä tuotannolle, eipä teitä tämän lähetyksen tiimoilta juuri kiittää ole tarvinnutkaan.
neiti mikä neiti ja vieläpä kova puhumaan paskaa
Vappu ei vaan viitsinyt pudottaa Jarkkoa enempää maan pinnalle..
Luulisi, että Jarkko haluaisi itse puhdistaa maineensa, jos tiedot hänen maksamattomista veloistaan eivät olisi totta.
Ehkäpä hän ei tiedä, että asioita on retosteltu julkisuudessa. Sehän tapahtui pari päivää sen jälkeen, kun olivat menneet taloon. Kolmessa kuukaudessa on talossa tapahtunut niin paljon, ettei noin vanha juttu ole varmaankin ensimmäisiä, joista esim. kaverit rupeavat miehelle puhumaan.
Toinen vaihtoehto on se, mitä itse epäilen eniten, kun kyse on iltapäivälehdistä. Koko juttu oli täyttä valhetta, josta saatiin heikkona uutispäivänä heidän mielestään hyvä uutisjuttu. Ei kaikkeen kakkaan kannata tarttua, ei etenkään siinä tapauksessa, jos se on pelkkää panettelua.
konkurssi, vaikka oli sitä "rehti" pohjalaismies koettanut salailla. Ei ollut Jussillakaan tarkoitus maksaa velkojaan koskaan takaisin.
Jutut on kultivoituneita, sivistyneitä ja älykkäitä nyt talossa (esim. eilen tarkkaa analyysiä kekseistä). Ketään ei haukuta eikä arvostella. Varsinainen miehekäs pyhäkouluporukka on jäljellä.
Jarkkoa, niin ohi meni. Jarkko oli moukkamaisin ja sivistymättömin koko tämän vuoden bb:ssä!
Ei loppuporukka ole mitään sivistyneistön edustajia, mutta Jarkko olisi alentanut tuotakin tasoa huimasti!!!
Eipä juuri BB fiksuutta voi muulla mitata kuin käyttäytymisen arvioimisella. Jarkko on puhunut vain fiksusti muista asukkaista tullessaan ulos talosta. Jopa Riitasta. Muu porukka on näyttänyt ns. "sivistyneisyyttään" kiitettävästi ihan viime päivinäkin. Vieläpä selvänä. Moukkamaisuuden osoitukseksi ei mielestäni voi laskea esim. sitä ettei henkilö vaihtele merkkivaatteita monta kertaa päivässä tai että lippikset on sävy sävyyn muun vaatetuksen kanssa.
Ja huom. en ole koskaan äänestänyt Jarkkoa enkä koskaan tule äänestämäänkään ketään BB kilpailussa. Olkoon tämä kommentti omasta sivistyneisyydestäni tai sivistymättömyydestäni.
Jaken leuat jauhaa, mutta velat odottavat maksajaansa.. Fiksuutta tuokin..
...huijaa monella sadalla eurolla ilmaiset samppanjat ja kehua retostelee niillä kaiken kansan eessä telekkarissa
niin paljon kyseltävää muista asioissta.
sujuvasti "en mää tierä" asiaan kuin asiaan.
Noh, eivätpä nuo omatkaan perustelusi kovin korkealentoisia ole!!
tänään Extraan Jannelle ja oikaisee suorassalähetyksessä väärät huhut maksuvaikeuksistaan.
ja kertoi maksattavansa ne jollain tyhmällä luuseri-kadittajalla, ilmeisesti puhui sitten sinusta. Mene ja tiedä.