Voiko television kytkeä ikään kuin näytöksi televisioon? Miten?
Minulla siis ei ole DVD-soitinta, joten pitää katsoa koneelta leffat. Siitä tuli tämä idea, että jos kannettavaan voi kytkeä erillisen käytön, miksei se voisi olla tv?
Neuvoja, kiitos!
Minulla siis ei ole DVD-soitinta, joten pitää katsoa koneelta leffat. Siitä tuli tämä idea, että jos kannettavaan voi kytkeä erillisen käytön, miksei se voisi olla tv?
Neuvoja, kiitos!
Vastaukset 8
Vanhimmat
eli mitä liitäntöjä löytyy telkkarista. Jätä pari ryyppyiltaa väliin ja säästämilläsi rahoilla saat hyvätasoisen DVD-soittimen.
En käytä alkoholia,mutta ei ei tosin liity asiaan. Eivät kaikki opiskelijat ryyppää ja rellestä.
Ei minulla oikeastaan telkkariakaan ole, mutta kotona on, mutta dvd-soitinta ei. Ei ole ollut tapana elokuvia pahemmin katsella, mutta tämä on niin erikoistapaus, että voisi harkita isompaakin ruutua kuin läppärin näyttö.
Tosin telkkarikin on on 5-10 vuotta vanha, että ei siinä välttämättä mitään uutuusliitäntöjä ole. No, pitää kattella, jos jostain löytyis sopivia reikiä ja niihin sopivia johtoja.
kato näytönohjaimen asetukset ja sieltä sit onnistuuko että TV 2. "monitori". Siis vedät piuhan näytönohjaimesta tv scarrtiin tai johonkin mikö siellä on. Ei maksa sellanen piuha paljoa.
TVn käyttö tietokonemonitorina sitten vaatii uuden ja hyvän taulu TVn jossa on oikeat asetukset, muuta en tiedä.
Eli se piuha vaan TV n ja teitokoneen välille.
...jos koneessasi on TV-out.
Yllättävää, eikö?
Jos katsoo 5 metrin päästä niin ehkä
Jos on perseestä kuva niin teet jotain väärin. Itse katson usein telkun kautta ja on aivan loistava kuva Svideo piuhalla.
kyllä vaan resoluutio on telkkarissa ihan perseestä jos litut jätetään mainitsematta.
riippuu tietysti leffasta ja mille resolle se on ripattu.