Mitkä teistä kamalimmat nimet?

jadelina

Kamalimmat yhdistelmä nimet om minusta tytölle Aina-Impi ja pojalle Ukko-Mies! Hyi kamala! :/

42

7191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Stan

      on kukaan koskaan antanutkaan.

      Jarno ja Erno on aika kirkkaasti mun inhokkilistan kärjessä. Tytöistä vastaavasti käsittämättömiä kamaluksia ovat Jarna, Erna, Reija.

      Hirvityksiä on paljon! Nyt paljon käytetyistä nimistä kammottavia mun mielestä esim. Kaapo, Veeti.

      • ...

        kerranki joku inhoo veeti-nimeä! siit tulee ihan karvanpoistoaine mieleen!


    • tarja 2

      kamaluus keskustelut kun puhutaan tosiaan jostain nimistä jotka eivät oikeasti sovellu ihmisen nimeksi,mutta minusta on turhaa pahoittaa kenenkään mieltä haukkumallaa ihan tavallisia nimiä,asian voisi ilmaista myös asiallisesti jos on tarve,ettei pidä joistakin nimistä.Kaikkienhan ei tarvitse pitää kaikista nimistä.

    • Onerva.

      En voi sietää sellaisia nimiä, jotka kuulostavat siltä kuin niihin olisi yhdistetty pojan ja tytön nimi, esim. Petriikka, Petriina, Janina ja Janika. Daniela nyt jotenkin menettelee.

      Tänään kuulin ekaa kertaa Orkkuli-nimestä. Orkkuleita on kastettu Suomessa yksi. Ei voi muuta sanoa, kuin että "Voi raukkaa..."

      • Marips

        Petriinat ja Lauriinat on kamalia


      • Jaa..

        Ei tullut mieleen että ne on ehkä muunnelmia nimestä Petra? Vai kuuluuko Petrakin niihin kamaliin pojan nimestä väännettyihin?


    • Marips

      Olivia
      Oliver
      Jasmin
      Rasmus

      yms.

      Lisäksi nimet jotka heti yhdistää koiraan...

      Kasper
      Konsta
      Jesse
      Miska

      Nana
      Nelli
      Mimmi
      Venla
      Milla

      • MATUKKAMATLEENA

        miten ihmeessä yhdistät nuo koiraan. ymmärrän kyllä tuon Nanan.


    • ...

      Lerssi on aika erikoinen..

      • nimimerkki

        On Lerssi etunimenäkin aika erikoinen tai ainakin harvinainen.


      • onhan
        nimimerkki kirjoitti:

        On Lerssi etunimenäkin aika erikoinen tai ainakin harvinainen.

        Lerssi näköjään myös naisen nimi!


    • tykkää...

      Yrjö-Pekka ja Impi-Unelma.

      • tykkää...

        Erno,Turo,Henri,Yrjö hyi olkoot ja naisten puolella Kyllikki,Raija,Annikki,Virpi,Varpu,Marita,Merja,Eliisa,Terhi,Mervi.


    • Nimetön taivaltaja

      Ihan mikä tahansa näistä nimistä yhdistettynä mihin tahansa nimeen! Kamalia kaikki! Alma, Armi, Esteri, Hanna, Helmi, Helga, Hilma, Hilppa, Immi, Impi, Kerttu, Kerttuli, Kyllikki, Lemmikki, Lempi, Loviisa, Lyyli, Lyydia, Manta, Miina, Mimmi, Mielikki, Olga, Rauha, Rauna, Ruut, Selma, Silva, Siiri, Signe, Sohvi, Sirkka, Sirkku, Sisko, Sorja, Sylvia, Taimi, Terttu, Tilda, Tyyne, Tyyni, Aadolf, Aapeli, Aapo, Aappo, Aarne, Aarni, Aarno, Aaro, Aarre, Aarto, Aatos, Aatto, Aatu, Ahti, Ahto, Ahti, Aimo, Alpo, Alpi, Altti, Alvar, Alvi, Ano, Arhippa, Arho, Armas, Arvi, Arvo, Asmo, Asser, Aulis, Benjamin, Daavid, Edvard, Eelis, Eino, Elias, Eljas, Hemmikki, Hemmo, Herkko, Ilmo, Ilppo, Into, Isko, Ismo, Jalo, Joosef, Jooseppi, Kauko, Kauno, Keimo, Kuisma, Kullervo, Kustaa, Kyösti, Launo, Lyly, Mauno, Mies, Ohto, Oiva, Onni, Orvo, Osmo, Ossian, Otso, Otto, Paavali, Pentti, Poika, Päiviö, Päivö, Ukko, Uoti, Uolevi, Urho, Urmas, Urpo, Usko, Uuno, Valio, Valo, Vilpo, Vilppu, Voitto, Väinämö, Ylermi, Yrjänä, Yrjö

    • Maria M.

      En tykkää lainkaan mistään yhdistelmänimistä, varsinkaan, jos siinä on viiva välissä.

      • nämä

        Miestenpuollella en tykkää Mikko,Tommi,Tommy,Urho,Sulo,Oiva,Onni,Jussi,Nyyrikki,Jorma,Jarmo,Jori,Ari,Timo
        ja naistenpuolella Riitta,Pirjo,Lea,Sirkka,Alli,Aune,Tyyne,Lyyli,Tuire,Tuija,Virpi,Varpu,Raija.


      • hyhHyh
        nämä kirjoitti:

        Miestenpuollella en tykkää Mikko,Tommi,Tommy,Urho,Sulo,Oiva,Onni,Jussi,Nyyrikki,Jorma,Jarmo,Jori,Ari,Timo
        ja naistenpuolella Riitta,Pirjo,Lea,Sirkka,Alli,Aune,Tyyne,Lyyli,Tuire,Tuija,Virpi,Varpu,Raija.

        Lisäksi Sirpa,Anneli,Anne ja Sinikka


    • jansca

      Jemina,Janina,Akuliina,Virve,Kaino,Sylvi,Irmeli,

      Verneri,AAppo,Ilppo,Mies,Jaarli,Kaappo,Kerkko,

    • ...

      se Remu-Mooses, josta joku jo kirjoitti aiemmin. Ei ole ihmisen nimi, mitä on liikkunu vanhempien päässä..? En toivois naapurin gerbiilillekään noin ala-arvosta "nimeä"!

      • mun mielipide,,,

        Poikien inhokkinimet: Teemu, Veeti, Tatu, Totti, Niko

        Tyttöjen: Virpi, Virva, Jenna, Jonna, Janna, Jasmin


    • ...

      Petja, Pietu, Manne ja Maria on mun mielest kamalia. Naisen nimenä Maria ei oo kauhee.

    • Lumikenkä

      ovat hyvin teennäisiä suomalaissukuisten pikkuäitien pikkumussukoilleen antamia lastennimiä. Ts. Nico, Mico, Marcus. Kaikki muutkin ruotsalaistyyppiset nimet suomalaissuvuissa osoittavat TODELLISTA MAUTTOMUUTTA.

      Suosi suomalaista.

      • huhhuh8282

        Mun kolmas nimi on Cecilia ja se oli mun isomummonkin nimi, eikä sitä hänen aikanaan oltais todellakaan väännetty väkisin "suomalaisemmaksi" eli tehty siitä Sesiliaa. (joka on ihan järkyttävä btw) Eli äläs arvostele muiden päätöksiä, vaikka itse et C-nimistä pidäkkään.

        Sitä paitsi, saanen muistuttaa että suomenruotsalaiset OVAT suomensukuisia, (eivät kaikki mutta suurin osa) ja PUHUVAT ruotsia, joten miksei he saisi antaa ruotsalaistyyppisiä nimiä lapsilleen?


    • Moro

      Minun kaverin mummon naapurissa asuu Manna Nanna Natalia

      • VarmaankinMinä

        Jäälissä? Manna Nanna Natalia on alfa nimi, en vaihtais😎


    • 19999

      Minusta ihan kamalia (jos nyt puhutaan näistä mitä tällä hetkellä kastetaan): Veeti, Leevi, Kaapo, Tatu, Petrus, Lilli, Elli, Ella, Helmi

    • a

      Kaikki nimet missä on C! (Nico, Mico, Janica yms)

      Ja Jasmin, Jasmiina ja kaikki muut "tosi kauniit" tytön nimet J-kirjaimella.....

    • Sade! Reps XD

      kerron paskimmat nimet ikinä en kerro mitää yhdistelmii enkä mitää harvinaisii. Sanon kaikki normi paskat mitä kuulee: Miina, Juho, Pekka, Ossi. Ja vitun paska nimi on: Sade! Sori kaikille jotka omistaa noin paskan nimen!

    • eikivatnimet

      Erkko, Kaapo, Risto, Jorma, Uolevi, Untamo, Kirsi, Kirsti, Sandra, Cindy, Hella, Jade, Hilma...

      ja sitten nämä loppuunkulutetut muotinimet: Leevi, Aleksi, Elias, Veeti, Emma, Aino ja Anni. Tulee korvista ulos

      • 2000

        Aino ja Anni ovat 1800-luvulta jota lärvi kiinni.


      • .,.,.,.,.,..,.,..,.,
        2000 kirjoitti:

        Aino ja Anni ovat 1800-luvulta jota lärvi kiinni.

        Janica, Viveca. Janita. Anneli. Kyllikki.
        Raija, Sirpa, Pirkko, Pirjo (vähän niin kuin Purjo)

        Jari. Jarkko. Jere. Seppo. Eerikki. Jorma. Erno. Jarno. Hermanni. Iisakki. Jalmari. Jyrki. Kyösti, Pentti, Torsti.


      • niinpäniin
        2000 kirjoitti:

        Aino ja Anni ovat 1800-luvulta jota lärvi kiinni.

        Mitä sitten? Muotia ne silti ovat tällä hetkellä, ja todellakin loppuunkulutetut.


    • Onko?

      Tässä kamalia nimiä: Aino, Annika, Annuka, Ella, Jarmo, yrjö.
      Muuten, ajattelin antaa lapseni nimeksi Mari. Mitä sanotte, kamala
      vai ei? :)

    • Näitä on paljon

      Johan niistä on moni Leevi and the leavingsien kappaleessa sanottu: Laura Jenna Ellinoora Alexandra Camilla.
      Tähän lisäksi Janica, Jemina, Jessica, Amanda ja ja ja.. näitä riittää. Myös nimet jotka ovat söpöjä pienille lapsille. Eikö vanhemmille tule mieleen että ne ei ehkä aikuisena kuulosta söpöltä?

      Poikien nimistä en jostain syystä voi sietää nimeä Marko, tai mitään vanhoja nykyään muodikkaita nimiä.

    • MATUKKAMATLEENA

      Ylikaiken vihaan nimenä MARIA.. Se on niin yleinen ja puhkikulunut.
      Myös kaikki MA alkuiset nimet on kamalia.

    • VeetionKaunisnimi (:

      Minusta Veeti ei ole ruma nimi (johtuu varmaan siitä koska veljeni on Veeti) ,mutta hirveitä nimi on Anne,Jorma,Juha,Ossi,Virpi & Yrjö

    • KYSYLAPSENISÄLTÄ

      LAPSEN ISÄ PÄÄTTÄÄ LAPSENSA NIMESTÄ!!!

    • Anonyymi

      Aina Impi Ellen Anna

    • Anonyymi

      Siis oikeesti NELLI kauhee nimi siitä tulee mielee aina NELLINUUDELIPÄÄ ja FRIDA miettikää kuka voisi antaa lapsen nimeksi Frida? Ja Joonas Juli Jolika Joolika Jeennika eli Jennika Jalo Rasmus Moona miettikää kauheita nimiä Unna Onna Ekki Ukko Ullania Ania kauheita
      Sori jos joku oli sun nimi.

    • Anonyymi

      Nelli
      Frida
      Ukko

      • Anonyymi

        Jep


    • Anonyymi

      Moikka kaikki minkä ikäisiä olette toivon että 9-15 ja aikuiset toivon että täällä ei ole alle 8 vuotiaita!
      Syy jos nimesi olisi Hilla ja joku laittaa Hilla Hima Leila ja Juhani on surkeita nimiä niin teille. Tulee helpommin paha mieli kuin meille vanhemmille. Itse olen 9v ja jos sulla on ADHD niin tuu vasta tänne 10-12ikäisenä
      EHDOTAN mee mieluummin kivat nimet ja söpöt nimet ja muista jos sun nimet ei oo ja sun vihollisen ois älä loukkaannu
      AUTAN jos joku sanoo et Hilla on ruma nimi älä kommentoi ilkeästi kiitos moikka♡

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      85
      3952
    2. 51
      3258
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      154
      2999
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      59
      2923
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      75
      2446
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2276
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      25
      1964
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1951
    9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      161
      1902
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      91
      1311
    Aihe