Olen menossa ensi viikolla ensinmäisen kerran Tallinnaan päivän ostosmatkalle. Minne siellä kannattaa mennä ja mitä saa edullisemmin sieltä kuin Suomesta tai mitä ei ainakaan kannata ostaa?
TALLINNAAN
ostosmatkalle???
6653
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei kannata mennä Tallinnaan rikollisten ryöstettäväksi. Siellä voi tulla ryöstetyksi, vaikka olisi vesiselväkin. VARO VIROA ja VENÄJÄÄ!!!
Tervehdys!
Tallinassa vielä kaikki halvempaa ku suomessa, tosin on ne hinnat noussut aika kivasti. En tiedä sun ostosmatkan tarkoitusta ni on hankala kertoa mitä ja missä olisi halvalla myynnissä. Ajattelin kysyä samaan hengen vetoon et olisiko mahdollista et toisit mukanasi 10 pullon paketin viru valge 40% ja lähettäisit sen minulle? Myös lonkero kori kiinnostaisi kovasti? Samoin puntti lm tupakkaa. Joulu kun lähestymässä ni pitäisi hieman juomia saada. Itse hakisin mut ku asustelen etelä-lapissa ni tulee nuita kustannuksia aikasta paljon. Ilmoittele ihmeessä postituskulut ja pienen korvauksen voisin maksaa ja tietenkin sen mitä edellä mainitut tuotteet maksaa. Olen täysi-ikäinen henkilö ettei ainakaan oman tunnun tuskia siitä kannata ottaa et tuotteet ala-ikäiselle ihmiselle menisi. Ilmoita sähköpostiini mitä mieltä olet mun ajatuksesta. [email protected]
mutta, taitaa tulla jo omasta takaa kannettavaa niin paljon, ettei pystytä muille tuomaan.
Itse menen tallinnaan ostamaan vaatteita joita ei suomesta löydä.
Viru keskuksessa on hyviä liikkeitä. tosin hintavia, mutta alennustangoista olen tehnyt löytöjä.
Siellä myös on merkkejä joita suomesta ei löydä.
Aivan ihania kenkiä löytää tallinnasta ja edullisesti. Suosittelen ABC King ja NS King. Niitä on jokapuolella.
Jos aikaa riittää kannattaa mennä vanhaankaupunkiin. siellä on ihania pieniä putiikkeja joissa teen löytöjä.
1.12.2007 alkavat vanhan kaupungin ytimessä joulumarkkinat. Ne ovat auki loppiaiseen asti joka päivä.
ihan normaalissa elintarvikekaupassa Tallinnassa, vaikkapa Kaubamajassa eli Virukeskuksen alimmaisessa kerroksessa. Kaikki ruoka on ihanan halpaa ja löytyy paljon sellaisia tuotteita mitä Suomesta ei saa.