Oisko kellään kokemuksia tästä ruudusta? Ostin viime viikolla samsungin 32" s86 lcd:n, katselin sitä päivän ja vein takas liikkeeseen ja vaihdoin kyseiseen sonyyn. Samsungissa oli törkeen huono kuva!
Sony KDL-32D3000K
bingu1
31693
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ainakaa D-sarjalaisessa. Kuva on pehmeä ja suttuinen, kuten Sampassakin. Ei muuta kun kauppaan ja katselemaan parempia vaihtoehtoja.
Itse ostin kesällä 40D3000 version. Olen ollut valintaan ihan tyytyväinen. Kuvan ajoittainen suttuisuus johtuu vain ja ainoastaan surkeasta kuvanauhasta ja lähetyksestä. Uudemmat sarjat on jo kuvattu HD laadulla, ja vaikka se pilataankin lähetysvaiheessa, on se ajoittain ihan siedettävää. Ajoittain taas kanavanipussa tuntuu tulevan ahdasta, ja kuvan laatu heikkenee. Telkkari selvittää tuonkin ihan hyvin verrattuna halvempiin.
No, itse telkkari on ollut siis ihan hyvä ostos. Ennen ostoa vertailin kuvaa vierekkäin myös Full HD tauluihin, mutta tavallisella lähetyksellä tässä oli parempi kuva, ja HD kuva samaa tasoa katsottuna reilun 2 metrin päästä. Eron huomasi vasta alle 1,5 metrin päästä.Eikä se silloinkaan ollut kovin selvä.
Eli uusi P-versio maksaa vain 799€ Markantalossa.
Ihan ok D versioon nähden ja hintaa 550€ vähemmän