K-lukko juonii

Onko jollakulla ollut ongelmia passatin keskuslukon kanssa. Kyseessä 1.8 vm 97. Lakkasi toimimasta osittain. kuljettajan ovi ei lukitu kun kaukosaatimestä painaa lukkoon. Kaikki muut ovet lukittuu normaalisti. Avaimella lukittaessa menee ainoastaan kuskin ovi lukkoon.
3313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...Ei vika. Kuuluun VAG:n vakiovarustukseen. Kohta joku kirjoittaa, että muissakin autoissa on samanlaisia vikoja, eihän Vaggilaisessa voi mitään tyyppivikoja olla.

Veikkaan, että alipaineletkut vuotaa. Meitillä jää aina vasen takaovi auki/lukkoon, mutta kun sisältä painaa keskuslukon avauspainiketta, niin saa kaikki ovet auki. Treen Laakkonen ei ole saanut vikaa korjattua, joten olkoon paska.

Onkos sulla muuten vielä alkuperäiset etupään osat (mukaan lukien jarrulevyt) tai kojelauta? Jos on, niin vähällä olet selvinnyt.

Niin ja Pasuuna on vm.-98, 1.8T Variant

Äänestä
  • Juu kaikk on alkuperästä. Muutama kitisevä/koliseva tukivarsi on tullut vaihdettua. muuten ok. on tullut purettua muutaman kerran lähes koko auto osiin moottoria lukuunottamatta. Alakaa olla jo tuttu kampe. Sain kuitenkin oven pelaamaan. Näissä uudemmissa volkkareissa k-lukko on sähkötoiminen, joten ei siellä voi olla mitään vuotoja. Veikkaan, että sinullakin on joko mikrokytkin jumissa tai muuten rikki niitä on aikamonta per lukkomekanismi. Kannattaa tutkia ei maksa mitään.. aikaa ottaa vaan.

    Äänestä

Homma Hoidettu Kotiin. Purettu koko lukkomekanismi ja pikkasen putsattu mikrokytkimiä ja homma toimii...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pasalasta kirjoitti:

Onko jollakulla ollut ongelmia passatin keskuslukon kanssa. Kyseessä 1.8 vm 97. Lakkasi toimimasta osittain. kuljettajan ovi ei lukitu kun kaukosaatimestä painaa lukkoon. Kaikki muut ovet lukittuu normaalisti. Avaimella lukittaessa menee ainoastaan kuskin ovi lukkoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu