esineiden siirtely

mkk*

Miten pystyy ajatuksenvoimalla siirtelemään esineitä?

3

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Topu

      Ei ajatus mitään siirrä, eikä toive. Siihen tarvitaan vahvempi voima. Ja motiivi. Kahdeksanosaisen tien tajuaminen on aika hyvä aluksi:

      Oikea oivallus, oikea mieli, oikea puhe, oikea teko, oikea pyrkimys, oikea valppaus, oikea syventyminen, oikea toimeentulo.

      Joku voi vahingossa hallitsemattomasti siirtää jotain, mutta ei toista kertaa. Noitavoimat ovat siitä "pirulliset" että voit tahtoa jotain ja se tapahtuu, kun toimit oikein, mutta ei aina haluamallasi tavalla. Mutta tarkoitus onkin tärkein, ei keino. Siksi motiivilla on väliä.

    • Agwé

      Miksi koettaa siirtää niitä ajatuksen voimalla, kun käsi on paljon tehokkaampi?

      Saatananpalvojien vanha sanonta: "Kun haluat saavuttaa jotakin, tee jotakin joka toimii".

      Tänään juuri näin televisiosta pätkän jotakin ohjelmaa, jossa tyttö kättään heilauttamalla heitteli esineitä ja ihmisiä ympäriinsä, ja ensimmäinen ajatus joka minulle tästä tuli on: "Kuinka onnetonta. Hän ei osaa mitään hyödyllistä".

      :Agwé:

    • watcher

      Ei mitenkään. Tosin houretilassa jotkut höppänät kuvittelevat kaikenlaiseen pystyvänsä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      128
      4639
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      29
      3377
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3315
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      47
      2979
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      51
      2965
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2839
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      18
      2590
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2315
    9. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      9
      2199
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2135
    Aihe