Bus Driver Täysversio

TÄSTÄ

6

757

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onkohan...

      selvä mutta onko tuo turvallista

      • ...............

        on se olen itse kokeillut:)..kiitti vinkist:D


    • mosimo

      Okei..Olen nolo tietsikan kans.."laitat demon kuvakkeen tilalle huijauskuvakkeen (crack), siitä tulee täysversio..."Miten jokin laitetaan jonkin kuvakkeen tilalle?Kiitos toooosi paljo jos joku voi auttaa avutoonta.. :D

      • Täysversion saat

        1. demo on ladattu
        2. Sieltä egosharesta ladatun tiedoston laitat demo kansioon ja se kysyy korvataanko se ja se tiedostoon se ja se, niin painat kyllä.
        PS, tietääkseni siellä on eng.kieliset ohjeet kun lataat egosharesta sen jutun...


      • simulaattoreita pelanneet
        Täysversion saat kirjoitti:

        1. demo on ladattu
        2. Sieltä egosharesta ladatun tiedoston laitat demo kansioon ja se kysyy korvataanko se ja se tiedostoon se ja se, niin painat kyllä.
        PS, tietääkseni siellä on eng.kieliset ohjeet kun lataat egosharesta sen jutun...

        tulevat pettymään raskaasti. Tässä bussi "simulaatiossa" ei pääse bussin sisältä ajamaan mikä auttaisi ajamisessa huomattavasti.

        Mahdollisuutta muuttaa katselukulmaa ei ole ollenkaan, vaan käytössä on aina sama takaapäin loivasti alaviistoon kuvattu kulma.

        Myöskään vapaata ajoa ei ole, vaan kaikki tehtävät ovat... niin, tehtäviä. Ajamaan pääsee ainoastaan kun tekee jotakin tehtävää.

        Vanhempi rattiohjain kyllä tunnistetaan, mutta se ei itse pelissä toimi, eikä säätöjä pysty myöskään muokkaamaan. Näppäinohjaus on raivostuttavan typerä joten näppiksellä pelaajat tulevat poistamaan pelin parin testauskerran jälkeen. Aikataulussa kun on mahdotonta pysyä näppistuntumalla pelattaessa.

        Yksi aivan erinomainen asia pelissä on jarrutukset ja matkustajien tunnelma bussissa. Äkkijarrutukset, törmäykset tai muut mokat syövät matkustajien mielenkiinnon ja he eivät tule bussin kyytiin ja poistuvat sieltä nopeammin. Se on erittäin hyvin simuloitu ja jos samanlaisen ominaisuuden saisi rekkasimulaattoriin ajettaessa esimerkiksi tilausajobusseja, olisi se erinomainen lisä tavallisen tavarakuljetuksen rinnalla.

        Olihan se hauskaa tuota testata, mutta olisin todella odottanut kunnollista simulaattoria heiltä, eikä pelkästään tämänkaltaista arcade peliä.

        Pari iltaa tuota menee varmasti hakatessa keneltä tahansa, mutta peli on tyypillinen arcade "aivot narikkaan" peli ja ei kestä uusintakierrosta ennenkuin pari vuotta on vähintään edellisestä pelikerrasta kulunut.


    • se tiedosto

      on poistettu!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2405
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1387
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      75
      1200
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1117
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      845
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      790
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      672
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      25
      649
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      636
    Aihe