Miksi sanotte sätissä, että odota puhelu ja kun teitä ei kuulu takasin näyttää ruutu että puhekumppani sättäilee jonkun muun kanssa privassa. Eikö olisi kohteliasta kiittää juttuseurasta ja sanoa että jatkaa juttua muidenkin tuttujen kanssa.
On epäreilua pyytää odottamaan jos ei ole aikomustakaan jatkaa jutustelua.
On epäreilua pyytää odottamaan jos ei ole aikomustakaan jatkaa jutustelua.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...suorastaan vittumaista ja myöskin se että häippäsee mitään sanomatta.Minusta se osoittaa kehittymätöntä älyä ja keskustelutaidottomuutta,jos ei voi esim. kiittää seurasta ja sanoa siirtyvänsä toiseen kaappiin.
Ja kun tämä ei ole ainoastaan nuorten tyyli,vaan myös "aikaihmisten",joten paljon olisi vielä opittavaa keskustelun saralla.
joo tuo ykkös syy lienet "puhelu" ja sitten se seuraava, että koneessa jotain "toimintahäiriöitä"
joopa, tapakasvatuksessa toivomisen varaa, ja tähän em. leikkiin syyllistyvät sekä naiset, että miehet.
ottaa päähän nuo vonkaajat jotka tulee huutelemaan kaappiin...vaikka ei vastaisikaan mitään vonkaus jatkuu..ja vaikka sanoisi kauniisti että minulla on jo juttu seuraa..ei auta..kyse on siis miehistä..itse oon naikkonen..