online

Jos teen netissä chekkauksen niin menenkö suoraan turvatarkastukseen ja portille vai pitääkö minun
jonottaa tiskille?
1251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voit mennä suoraan turvatarkastukseen ja sen jälkeen portille. Aika usein repäisevät tulostamastasi koneeseennousukortista toisen puolen jo turvatarkastuksessa. Sekin nopeauttaa sitten koneeseen siirtymistä. Netissä lähtöselvityksen tehneet pääsevät ensimmäisten joukossa koneeseen. Tampere-Pirkkalassa heidät otetaan porttialueen vasemmalta puolelta koneeseen. Muilla kentillä kannattaa lukea opasteet. Mene siihen jonoon, johon on opastus Check’N Go and Priority boarding. Portilla pitää esittää passin kuvasivu tai EU-henkilökortti.

Muista käsimatkatavarasäännöt (paino enintään 10 kg, maksimimitat ja nesteitä ei saa olla yli 100 ml ja nekin pitää olla Minigrip-pussiin pakattuja). Oikein hyvää matkaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


matkaaja... kirjoitti:

Jos teen netissä chekkauksen niin menenkö suoraan turvatarkastukseen ja portille vai pitääkö minun
jonottaa tiskille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu