Saksasta/Itävallasta Suomeen edullisesti?

Eli miten pääsisi edullisesti Saksasta tai Itävallasta junalla/linja-autolla Suomeen?
2463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tulee ihan liian kalliiksi, halvinta on lentää. Varsinkin junamatka Saksan läpi on mielettömän kallis ja sitten sun pitää vielä päästä Tukholmaan tai lautalla suoraan Saksasta ja viimeksimainittu on järjettömän hintasta..

Äänestä
  • Helppo ja nopea tapa on tulla junalla Tukholmaan ja siitä laivalla yli. Toinen on Eurolines -bussi Tallinnaan. Katso netistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä vain kirjoitti:

Eli miten pääsisi edullisesti Saksasta tai Itävallasta junalla/linja-autolla Suomeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu