kysymys junkerille

En katso ruotsinkielisiä kanavia yleltä, voinko maksaa vaan puolet TV luvasta ?
1158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Et voi.

Suomi on perustuslain, uuden kielilain, tasa-arvolain ja eläintensuojelulain mukaan "KAKSIKIELINEN" maa, jonka ruotsinkieliset palvelut kuuluvat niin sanottuun PUBLIK SÖRVISiin.

Kaikkien lakien mukaan oikeudet ja edut kuuluvat kielivähemmistölle ja kaikki loppu jää enemmistölle eli tuo maksu puoli. Näin saadaan aikaan tasapuolinen kokonaisuus.

:

Äänestä

Kommentoi aloitusta


en katso svenskataalande ka... kirjoitti:

En katso ruotsinkielisiä kanavia yleltä, voinko maksaa vaan puolet TV luvasta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu