millä

vauvan oloa kun kärsii kovasti hampaiden tulosta..suppoja laitellaa ja kylmiä puruleluja.. mutta mikään ei tunnu auttavan...onko ehdotuksia....????
3410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tänään tyttösellemme vesimeloonia :) Tykkäsi kovasti kylmää meloonia nakerrella.

Äänestä

Niin, ehdotan siis, että pyydät lääkäriltä reseptin kipulääkettä varten. Meillä esim. pronaxen on auttanut vapaita kipulääkkeitä paremmin sekä hammas- että korvakipuihin. Eihän kaikilla aikuisillakaan disperiini toimi.

Äänestä

saa ilman reseptiä ja toimii paremmin kuin suppo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


helpottaa kirjoitti:

vauvan oloa kun kärsii kovasti hampaiden tulosta..suppoja laitellaa ja kylmiä puruleluja.. mutta mikään ei tunnu auttavan...onko ehdotuksia....????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu