Hodgson jättää Suomen

Juomari45

ja sitten jättää Litmanen ja Hyypiäkin, joten suomen mahdollisuudet selvityä mm-kisoihin ovat nyt jo menneet.

5

444

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin, vaikka Hodgson jättääkin Suomen ja rodennäköisesti Litti ja Hyypiäkin, niin ei Suomi ole vielä yhtikäs mitään toiveita mennettänyt. Tottakai Litti ja Hyypiä ovat kantavia voimia, ja Hodgson teki komeaa jälkeä EM-karsinnoissa, mutta onhan Suomella monia muitakin huippupelaajia. Tainio, Kuqi, Forssell, Eremenko jr.,... jne. Toivottavasti löytävän hyvän valmentajan. ;-)

      • Juomari45

        jossain vaiheessa ainakin lopettavat maajoukkueessa.

        Olisi jo aika muutenkin alkaa vaihtaan pelaajija, onhan noitten nykyisten ukkojen kyvyt jo nähty mitä ne on.


    • Ja monesti

      Jos tähän tiedettäisiin jo Suomen mahdollisuuksien kaatuneen niin kyllä olisi jo kriisipalaverit sovittu aivan lähipäiville.

      Katso vaikka alle 21-karsintoja kuka on 6 lohkon kärjessä Skotlantiko ei ei Tanska no ei vaan SUOMI
      http://www.palloliitto.fi/viestinta/?num=103044

    • amatöör

      Luojan kiitos Roy "Pitkää palloa maalille ja Shefkiä perään" Hodgson lähtee muualle. Ei sillä mielestäni oikein ollut homma hanskassa Suomen valmentajana. Koko karsintojen ajan Hodgson peluutti target-systeemiä hyökkäyksessä vaikka maajoukkueessa on vain yksi varsinainen target-pelaaja. Ja sekin huono!
      Suomessa on paljon nousevia nuoria pelaajia jotka toivottavasti pääsevät pelaamaan maajoukkueessa nyt kun vanhat parrat lopettelevat (?). Mielelläni näkisin joskus Litmasen Suomen päävalmentajana.

    • MMMJKLMSÖS

      VIE SUOMEN MM-KARSINTOIHIN JA EM-KARSINTOIHIN

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1090
    2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      104
      1075
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      67
      512
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      483
    5. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      446
    6. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      441
    7. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      13
      430
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      42
      422
    9. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      396
    10. Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?

      Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön
      Sinkut
      83
      391
    Aihe