Rakennuspuuseppä..

Tuleva ammattimies..

Hei, valmistun ensi keväänä rakennuspuusepäksi - millaisia duuneja käytännössä voisi katsella, onko ns. raksatyömailla mitään sopivaa vai pitäisikö suosiolla hakeutua puusepänteollisuuteen esim. talotehtaalle tai vastaavaan..

Millasta palkkaa kannattaa pyytää ettei pyydä liikaa tai liian vähän? Oon ollu harjottelijana ikkunafirmassa ja messuosastoja rakentavassa firmassa tähän mennessä, mutta näissä kummassakaan ei ollut tarvetta lisähenkilökunnalle.. ja ainakin ikkunafirmassa oli duunareilla aika heikot palkat (jotain 8 egeä tunti)

2

1841

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paina poika paina

      Kalusteasentaja on ainoa järkevä vaihtoehto.Painat pitkiä päiviä pölyn ja roskan seassa niin saat kohtalaisen palkan.

    • Anonyymi

      Pitkä aika on tästä viestiketjusta mutta oletkohan miten työllistynyt?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      396
      1600
    2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      269
      1052
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      80
      899
    4. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      875
    5. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      813
    6. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      789
    7. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      75
      757
    8. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      65
      736
    9. Mitä uskot hänen ajattelevan sinusta?

      😇
      Ikävä
      57
      732
    10. 59
      725
    Aihe