Hei, valmistun ensi keväänä rakennuspuusepäksi - millaisia duuneja käytännössä voisi katsella, onko ns. raksatyömailla mitään sopivaa vai pitäisikö suosiolla hakeutua puusepänteollisuuteen esim. talotehtaalle tai vastaavaan..
Millasta palkkaa kannattaa pyytää ettei pyydä liikaa tai liian vähän? Oon ollu harjottelijana ikkunafirmassa ja messuosastoja rakentavassa firmassa tähän mennessä, mutta näissä kummassakaan ei ollut tarvetta lisähenkilökunnalle.. ja ainakin ikkunafirmassa oli duunareilla aika heikot palkat (jotain 8 egeä tunti)
Rakennuspuuseppä..
Tuleva ammattimies..
2
1841
Vastaukset 2
- paina poika paina
Kalusteasentaja on ainoa järkevä vaihtoehto.Painat pitkiä päiviä pölyn ja roskan seassa niin saat kohtalaisen palkan.
- Anonyymi
Pitkä aika on tästä viestiketjusta mutta oletkohan miten työllistynyt?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a5831210- 76879
Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.273678- 55646
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä184642Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o161622Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88590Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta126582Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht203536Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20496