Hei, valmistun ensi keväänä rakennuspuusepäksi - millaisia duuneja käytännössä voisi katsella, onko ns. raksatyömailla mitään sopivaa vai pitäisikö suosiolla hakeutua puusepänteollisuuteen esim. talotehtaalle tai vastaavaan..
Millasta palkkaa kannattaa pyytää ettei pyydä liikaa tai liian vähän? Oon ollu harjottelijana ikkunafirmassa ja messuosastoja rakentavassa firmassa tähän mennessä, mutta näissä kummassakaan ei ollut tarvetta lisähenkilökunnalle.. ja ainakin ikkunafirmassa oli duunareilla aika heikot palkat (jotain 8 egeä tunti)
Rakennuspuuseppä..
Tuleva ammattimies..
2
1838
Vastaukset
- paina poika paina
Kalusteasentaja on ainoa järkevä vaihtoehto.Painat pitkiä päiviä pölyn ja roskan seassa niin saat kohtalaisen palkan.
- Anonyymi
Pitkä aika on tästä viestiketjusta mutta oletkohan miten työllistynyt?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942603- 1961000
- 55792
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti135737- 57645
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?16551- 51535
- 40514
- 55495
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52494