ALONSO

Viimeisimmän varman tiedon mukaan Alonso menee Bernie Eccelstonen autonkuljettajaksi. Norbert Haug lahjoittaa Bernielle ässä-Mersun, jos ei satu omistamaan ennestään. Tätä autoa Alonso alkaa siis ajaa työkseen eli kuskaa Bernietä paikasta toiseen.

Sopimus on kaksivuotinen.
2127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tavalla espanjan itkupilli on taatusti ykköskuski kun ei ole tallikaveria.

Äänestä
  • Bernien kuskina Alonso taatusti voittaisi F1-hymypoikakisan eli Berbie-patsaan. Korvaisi monta itkua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


BERNIELLE kirjoitti:

Viimeisimmän varman tiedon mukaan Alonso menee Bernie Eccelstonen autonkuljettajaksi. Norbert Haug lahjoittaa Bernielle ässä-Mersun, jos ei satu omistamaan ennestään. Tätä autoa Alonso alkaa siis ajaa työkseen eli kuskaa Bernietä paikasta toiseen.

Sopimus on kaksivuotinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu