Heijssan kaikki !

Mikä olisi mukava Bulgarian lomakohteista puoli city ja puoli rantaihmisille ?
Perustelkaa !
Tai kertokaa så gärna, mihin ei ainakan kannata mennä, emme haluta nukkumalomaa, mutta kuitenkin yörauhaa, koska tykkäämme myös tehdä promenaadia ja shoppailla ja ottaa pienet på terassen.
1757
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Menkää Sozopoliin, siellä yhdistyy helpoiten city- ja rantaelämä.
Kaikki on kilometrin säteellä, vanhan ja uuden Sozopolin alue ja rannat. Toki alue on laajempi, jos haluaa iltaisin kävellä ympäriinsä ja mennä terasseille. Ostosmahdollisuudet on kohtuullisen hyvvät, riippuu vähän mitä etsii.
Elokuussa se aika tupaten täynnä, eli suositeltavaa olisi mennä alkukesästä tai syyskuussa. Jos ei satu tykkäämään turistiruuhkista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


urban ja beach-lomailija kirjoitti:

Mikä olisi mukava Bulgarian lomakohteista puoli city ja puoli rantaihmisille ?
Perustelkaa !
Tai kertokaa så gärna, mihin ei ainakan kannata mennä, emme haluta nukkumalomaa, mutta kuitenkin yörauhaa, koska tykkäämme myös tehdä promenaadia ja shoppailla ja ottaa pienet på terassen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu